MENU

ІПСО для ворога? В ЗСУ, ймовірно, створили дві фейкові бригади, – Forbes

433 0

ІПСО для ворога? В ЗСУ, ймовірно, створили дві фейкові бригади, – ForbesФото військових з Facebook 88-ї ОМБр ЗСУ

Існування цих бригад підтвердила місцева влада одного з районів Рівненської області, проте "бійці" цих підрозділів жодного разу не оголошували грошові збори. В Генштабі ЗСУ офіційно підтвердили відсутність лише однієї з бригад.

Як пише Forbes, дві бригади Збройних сил України виявились вигаданими та, ймовірно, були психологічною спецоперацією проти росіян, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

У лютому 2023 року хтось створив акаунти 88-ї механізованої бригади та 13-ї єгерської бригади в соціальних мережах і почав публікувати фотографії солдатів і техніки нових підрозділів.

У березні того ж року місцева влада Вараського району, що розташований у Рівненській області, повідомила, що і 13-та єгерська бригада, і 88-ма механізована бригада приєдналися до українських сил у цьому районі.

Читайте також: Не лише гроші. The Independent з'ясувало, чому солдати КНДР хочуть поїхати до РФ

Проте в аналітиків проєкту Militaryland, який відстежує структуру українських сухопутних військ, виникли підозри після того, як вони не побачили жодних доказів участі 13-ї єгерської бригади або 88-ї механізованої бригади в бойових діях з початку 2023 року.

Нещодавно Militaryland звернувся до Генерального штабу Збройних сил України з проханням підтвердити існування бригади.

"Відповідно до облікових даних Головного управління персоналу станом на 21.10.2024 військовим організаційним структурам Збройних сил України дійсне найменування "88 окрема механізована бригада" не надавалось", — відповіли у Генштабі.

Враховуючи таку відповідь, аналітики Militaryland дійшли висновку, що 13-ї єгерської бригади, швидше за все, також не існує.

Читайте також: Елітний спецназ РФ зазнав нищівних втрат в Україні, – The National Interest

"З огляду на те, що люди, які стоять за цими двома фіктивними підрозділами, ніколи не намагалися збирати гроші, малоймовірно, що "бригади" були частиною якоїсь ретельно продуманої фінансової афери", — йдеться у матеріалі.

Журналісти наголосили, що більш вірогідно, що обидві бригади є частиною психологічної операції — навмисних зусиль когось з українських військових, щоб обдурити росіян і змусити їх повірити в те, що українці сильніші, ніж вони є насправді.

"Проте, якщо 88-ма механізована бригада — це "психологічна війна", то чому Генеральний штаб у Києві так легко від неї відмовився?", — запитали насамкінець автори матеріалу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини