Атаки "Шахедів": РФ хоче "заморозити" Україну, проте ЗСУ находять нові способи протидії ворожим БПЛА, – Forbes
РФ інтенсифікує кількість запущених БпЛА проти України напередодні зими, що змушує українських військових шукати нові способи протидії атакам безпілотників.
Про це для видання Forbes пише журналіст Девід Гемблінг, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Автор відзначає, що ЗС РФ збільшили кількість запущених безпілотників проти України з метою позбавити населення електроенергії, і намагаються таким чином "заморозити країну до примусу". Водночас за словами Гемблінга, втрата енергетичних потужностей матиме набагато більший вплив, ніж повільне та самовбивче просування РФ на сході України, однак атаки проти цивільної генерації можуть змусити Київ вести переговори на невигідних умовах.
Читайте також: "Психологічний тиск": експерт пояснив, чому "Шахеди" кружляють над містами
Саме тому Київ намагається збільшити постачання засобів ППО, однак ситуація з "Шахедами" вимагає від українців зовсім нового підходу, який допоможе зменшити ефективність та результативність російських атак. У цьому сенсі нові засоби протидії, як засоби РЕБ, можуть чудово допомогти протидіяти російським атакам.
"Це важливо, тому що в той час, як ракети [ЗРК] коштують сотні тисяч доларів, а гарматні черги коштують тисячі, робота засобів радіоелектронних перешкод не коштує практично нічого, і боєприпаси до них ніколи не закінчуються", — пише Гемблінг і припускає, що українська система РЕБ "Покрова" могла бути причетною до того, що майже три десятки ударних БпЛА повернулися назад до РФ, втративши супутникове орієнтування.
Читайте також: Кожен "Шахед" тепер унікальний: експерт розкрив, як росіяни програмують дрони-камікадзе
Як пише Девід Гемблінг, українці розробляють нові високошвидкісні дрони-перехоплювачі, які будуть підключені до радіолокаційної системи ППО та зможуть збивати цілі на відстані до 10 кілометрів, що є набагато далі, ніж самохідні гармати Gepard та інша автоматична зброя, що використовується МВГ під час збиття російських дронів.
"Важливо те, що вони будуть дешевими та досить простими, щоб розгортати їх у великих кількостях, зводячи нанівець постійно зростаюче виробництво в Росії. Це — швидкісні перегони технологічних озброєнь з величезними ставками на кону", — констатує ситуацію Девід Гемблінг.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки