Через проблеми з кораблем Starliner: Індія переносить запуск своїх перших астронавтів у космос
Запуск космічного корабля "Гаганьян" з індійськими астронавтами на борту перенесено на рік пізніше запланованого терміну.
Як пише Space, Індія планує вперше відправити своїх астронавтів у космос не раніше, ніж у 2026 році. Це на рік пізніше від запланованого терміну. Цей запуск має відбутися після серії успішних безпілотних льотних випробувань космічного корабля "Гаганьян", які розпочнуться в грудні 2024 року, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Індійська організація космічних досліджень (ISRO) створила космічний корабель "Гаганьян", за допомогою якого Індія вперше планує відправити своїх астронавтів на навколоземну орбіту.
Читайте також: Шикарніша за МКС: китайські астронавти вперше показали свою орбітальну станцію. ВІДЕО
Згідно з планом, на космічному кораблі "Гаганьян" полетить один або двоє індійських астронавтів на низьку навколоземну орбіту на висоту приблизно 400 км над поверхнею Землі. Там астронавти мають провести до 7 днів. У разі успіху Індія стане четвертою країною, яка самостійно запустить людей у космос, - після США, Росії та Китаю.
Перенесення дати історичного польоту в ISRO пояснили крайньою обережністю, що робиться для забезпечення безпеки екіпажу, а також труднощами в розробці вітчизняних технологій для цієї місії.
Читайте також: Скафандр від Prada: презентовано модний космічний костюм для висадки на Місяць
Представники ISRO заявили, що не хочуть, щоб з їхнім космічним кораблем сталося те саме, що сталося з кораблем Starliner компанії Boeing раніше цього року. На борту Starliner у червні двоє астронавтів вирушили на Міжнародну космічну станцію, але у корабля виникли проблеми з двигуном, і у вересні він приземлився без членів екіпажу на борту.
На випробувальні польоти уряд Індії виділив понад 1,3 млрд доларів. Планується здійснити 4 випробувальні польоти перед тим, як астронавти будуть відправлені в космос. Згідно з планом, космічний корабель під час випробувань виведе на орбіту індійська ракета-носій LVM3.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки