Превентивні відключення світла в Україні можуть повторитися
В Україні 12 листопада не планується погодинних відключень електроенергії. Енергосистема загалом залишається збалансованою, але пошкодження інфраструктури ускладнюють її роботу. Тому українців просять економити електрику в пікові години, а також нагадують: слід бути готовими до т.зв. превентивних відключень світла. Під час російських обстрілів їх обіцяють застосовувати "стільки, скільки потрібно", пише OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
"Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 21:00. Це допомагає підтримувати систему в стабільному стані", – заявили в Міністерстві енергетики.
При цьому не виключаються нові превентивні аварійні відключення, адже вони залежать не від дефіциту струму в системі, а від дій агресора. Саме такий формат відключень застосовувався в Україні 11 листопада.
"Відповідь на запитання "Ми що, тепер щоразу будемо вимикати?". Вимикати будуть стільки, скільки потрібно. Повірте, ніхто не хоче це робити просто так, щоб подратувати людей. Але як слушно зауважили, у нас в країні війна. Тож вибачте за незручності", – заявив СЕО енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко.
Він нагадав, що такі відключення вже знайомі українцям із минулого року. "Сталося так, що значна кількість людей забула, що відбувалося на початку 2023 року. А в той час, нагадаю, превентивні відключення були чи не класикою жанру", – розповів Коваленко.
Читайте також: В "Укренерго" розповіли, за яких умов взимку вимикатимуть світло
Коваленко також пояснив, що превентивні відключення під час запуску ворожих ракет запроваджують, аби мінімізувати можливі втрати енергосистеми у разі нових руйнувань. Мета – врятувати вцілілі об'єкти генерації та передачі електроенергії.
"Енергетична мережа – це ланцюжок послідовно з'єднаних енергооб'єктів. Струм від електростанції через підстанції проводами йде до клієнта. Коли одна з ланок перестає працювати, споживач відпадає, а на об'єкті генерації або підстанції стається замикання через надлишок електроенергії. Обладнання горить. Тому, щоб знизити ризики перевантажень, на станціях знижують виробництво електроенергії", – розповів Коваленко.
Раніше в Україні швидко оперувати обсягами генерації в бік її зниження чи нарощування допомагала теплова енергетика (ТЕС та ТЕЦ). Але російські обстріли сильно її пошкодили, і тепер доводиться маневрувати за допомогою інших об'єктів, які, по суті, для цього не призначені.
Читайте також: Уряд змінив перелік об’єктів, до яких не будуть застосовувати графіки відключення світла
"Коли стоїть питання цілої електростанції та кількох годин без світла або побитої електростанції і місяців з дефіцитом, то питання не стоїть. Власне, з цієї ж причини світло не вийшло повернути так швидко, як хотілося би. Після запуску енергоблоку, йому потрібен певний час, щоб набрати потужність. Це, на жаль, не відбувається моментально", – йдеться в повідомленні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки