"Золотий хлопчик": вчені відтворили обличчя знаменитої мумії
Археологи й антропологи здійснили новий прорив, що дав змогу зазирнути в далеке минуле.
Як пише Daily Mail, вченим вдалося відтворити обличчя таємничої єгипетської мумії, виявленої ще на початку минулого століття. Цей підліток, який жив понад 2300 років тому, був похований із надзвичайною розкішшю, через що його назвали «золотий хлопчик», інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Мумію було знайдено в давньоєгипетському місті Едфу. Її тіло було прикрашене золотими прикрасами та 49 амулетами, покликаними забезпечити йому благополучне життя в потойбічному світі. Однак, незважаючи на всі ці скарби, особистість підлітка залишалася загадкою.
Читайте також: Вчені відсканували саркофаг, який неможливо відкрити
Завдяки сучасним технологіям ученим вдалося проаналізувати мумію з безпрецедентною точністю. За допомогою комп’ютерної томографії дослідники отримали детальне зображення скелета і м’яких тканин мумії. На основі цих даних було створено тривимірний образ черепа, який потім послужив основою для реконструкції обличчя.
Використовуючи спеціальні комп’ютерні програми, вчені змогли відтворити м’які тканини обличчя, як-от шкіра, м’язи та жирова тканина. Результатом їхньої роботи стало реалістичне зображення молодої людини з виразними рисами обличчя.
Читайте також: Посмертна маска Тутанхамона: ще точно не відомо, чи належить вона йому
Аналіз амулетів, знайдених разом із мумією, дав змогу вченим зробити висновки про соціальний статус і релігійні вірування стародавніх єгиптян. Так, наприклад, амулет, поміщений у роті померлого, мав допомогти йому спілкуватися в потойбічному світі, а амулет, розташований поруч із його пенісом, був покликаний захистити місце бальзамування.
Це відкриття є важливим кроком у вивченні давньоєгипетської культури. Відтворене обличчя «золотого хлопчика» дає нам змогу уявити, який вигляд мали люди, що жили тисячі років тому. Крім того, воно дає нові відомості про похоронні обряди та уявлення стародавніх єгиптян про загробне життя.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки