Сімейна традиція: вчені виявили сліди бальзамування на тілах французьких аристократів
Під час розкопок в замку Міланд вчені виявили докази того, що у сім’ї Комонів, місцевих аристократів, була рідкісна традиція — бальзамування померлих. Це вперше дослідники знайшли біоархеологічні докази цієї практики у Західній Європі.
Як пише Arkeonews, учені виявили перші біоархеологічні докази практики бальзамування як немовлят, так і дорослих у Західній Європі. Це дослідження, проведене у Франції, підтверджує, що техніка бальзамування вийшла за межі давньоєгипетської чи південноамериканської культур і поширилася в Європі у XVI-XVII століттях, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Читайте також: "Золотий хлопчик": вчені відтворили обличчя знаменитої мумії
Розкопки в замку Міланд в Кастельно ла Шапель, Франція, виявили останки семи дорослих, п'яти дітей і муміфікованої жінки — членів аристократичної сім'ї Комонів. Дослідники з Австрійської академії наук (ÖAW) вивчили останки, розкривши детальну інформацію про тогочасні технології бальзамування.
Команда виявила на скелетах точні сліди від порізів, що вказують на комплексні процедури зняття шкіри, які поширювалися на кінчики пальців рук і ніг. Примітно, що дослідники дійшли висновку, що ця традиція зберігалася щонайменше два століття, що свідчить про її культурне та родинне значення.
Читайте також: Посмертна маска Тутанхамона: ще точно не відомо, чи належить вона йому
Бальзамування в родині Комонів мало на меті не стільки довготривале збереження, скільки підготовку померлого до публічного показу під час похоронних церемоній. Ця практика, рідкісна для Західної Європи, свідчить про високий соціальний статус родини і є паралеллю до традицій бальзамування родини Медічі в Італії XV століття.
Знахідки з замку Міланд надають безцінне розуміння культурних практик ранньомодерної Європи. Відкриття свідчить про історичне значення бальзамування як символу престижу та родинної спадщини, проливаючи нове світло на ритуали, що формували тогочасні аристократичні ідентичності.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки