Меркель у своїй книзі розповіла, яке враження на неї справив Путін
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель у своїй книзі Свобода: Мемуари 1954−2021 згадала про виступ російського диктатора Володимира Путіна на 43-й Мюнхенській конференції 10 лютого 2007 року.
Уривки з книги Меркель публікує видання Die Zeit, передає NV, інформує UAINFO.org.
«Я сиділа в першому ряду і могла добре спостерігати за Путіним під час його промови. Він говорив швидко, інколи вільно, ймовірно, сам написав більшість, якщо не кожне слово», — описує вона.
Меркель особливо дратувала самовпевненість російського диктатора, оскільки він не сказав жодного слова про невирішені на той час конфлікти в Нагірному Карабасі, Молдові та Грузії. Деякі моменти в промові Путіна здавалися їй «абсолютно абсурдними».
Колишня канцлерка пише, що в Мюнхенській промові Путін показав себе таким, яким вона його й уявляла.
«Я сприймала його як людину, яка завжди насторожі, щоб уникнути поганого ставлення до себе, і завжди готова накинутися на інших. Ви можете вважати все це дитячим, гідним осуду, можете хитати головою. Але це не знімало Росію з карти світу», — зазначає Меркель.
Читайте також: Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО
У книзі Меркель також заявила, що у багатьох країн Центральної та Східної Європи «взагалі не було стимулу інвестувати у відносини з Росією». За її словами, вони «ніби хотіли», щоб ця країна «просто зникла».
«Але Росія, добре озброєна ядерною зброєю, існувала. Вона була і залишається геополітично незамінною, хоча б тому, що разом зі Сполученими Штатами Америки, Францією, Великою Британією та Китаєм вона є одним із п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН із правом вето», — йдеться в книзі колишнього канцлера.
Ангелу Меркель уперше обрали до Бундестагу 1990 року, а з 2000 до 2018 року очолювала партію Християнсько-демократичний союз. Вона обіймала посаду канцлера Німеччини протягом 16 років, до виборів 2021 року, коли вирішила більше не балотуватися.
За час свого перебування на посаді Меркель вважалася однією з найвпливовіших політичних діячок Європи та світу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки