"Що ви думаєте про план перемоги?". Трамп у телефонних розмовах із європейськими політиками запитує про Україну, а не висуває вимоги – WP
Хоча європейці доволі нервово ставляться до обраного президента Дональда Трампа, ґрунтуючись на його передвиборчому гаслі «Америка понад усе» і репутації критика НАТО, поступово влада країн Європи «мириться» з його поверненням до Білого дому.
Таку думку висловив письменник і журналіст Девід Ігнатіус у своїй колонці для The Washington Post, написаній за мотивами візиту до Парижа і Берліна, передає NV, інформує UAINFO.org.
Як стверджує журналіст, європейські лідери спілкуються з Трампом від моменту його перемоги 5 листопада і зіткнулися з тим, що обраний президент США ставить запитання про Україну, а не висуває вимоги.
Як пише Ігнатіус з посиланням на високопосадовця з Німеччини, коли канцлер Німеччини Олаф Шольц зателефонував Трампу в перші вихідні після виборів у США, то той засипав його запитаннями.
«Що ви думаєте про план перемоги [президента України Володимира — ред.] Зеленського? Що ви думаєте про Путіна?» — процитувало Трампа джерело.
Читайте також: Європа буде змушена подвоїти витрати на оборону після приходу до влади Трампа – Bloomberg
За даними Ігнатіуса, у європейських чиновників є дані про аналогічні дзвінки лідерів Франції, Польщі, Данії, Чехії та інших країн Європи.
«Дзвінки проходили в більш доброзичливій атмосфері, аніж очікувалося, і Трамп більше слухав — був добре підготовлений і не розмовляв без угаву», — сказав німецький чиновник на умовах анонімності.
У статті наводяться слова міністра-делегата в європейських справах Франції Бенджаміна Хаддада, які той сказав у присутності французьких, німецьких і польських експертів у Парижі.
«Ми працювали з першою адміністрацією Трампа, і ми працюватимемо з другою. (…) Ви маєте бути емоційно нейтральними щодо того, що вам непідвладне», — сказав він.
Французькому чиновнику ніхто не заперечив, стверджує Ігнатіус. Головною проблемою на цій зустрічі, як і на багатьох інших до неї, була позиція Трампа щодо України, у зв’язку з якою Хаддад попередив, що «капітуляція» США перед диктатором Росії Володимиром Путіним буде «катастрофічною» для Європи, повідомив Ігнатіус.
«На Сході — імперський агресор, на Заході - Америка, яка більше не є трансатлантичною, а в центрі - слабка Європа», — цитує журналіст одного з колишніх міністрів закордонних справ неназваної європейської країни.
Читайте також: "Це ескалація": дозвіл на глибокі удари по РФ ускладнить миротворчість Трампа, – CNN
Його позаочі називають «шептуном Трампа» — почасти тому, що йому вдалося заспокоїти у 2018 році тодішнього президента США після його критичної тиради в бік НАТО.
Тоді Рютте погодився з тим, що Трамп має рацію, вимагаючи від країн-членів Альянсу більше виділяти грошей на оборонні потреби.
За інформацією журналіста — очікується, що Рютте незабаром вирушить до маєтку Трампа в Мар-а-Лаго (Флорида, США), щоб обговорити з ним стратегію мирних переговорів щодо України.
«Майте на увазі, що ви маєте розв’язувати проблему України таким чином, щоб вона не переслідувала вас під час терміну ваших повноважень», — описав Ігнатіусу суть послання Рютте німецький чиновник.
Умовою будь-якої успішної мирної угоди є те, що війна Росії проти України «ніколи не повториться» — тому що «безпека України буде захищена», розповіли журналісту представники європейської влади.
Цього тижня під час приватної зустрічі в Брюсселі з міністрами оборони країн НАТО генсек Рютте закликав європейських лідерів залучати Трампа до співпраці.
Читайте також: Трамп і Путін дуже недооцінюють один одного, і це ризик для України, - The Independent
«Не пліткуйте про Трампа. Зателефонуйте йому і покличте його на борт. Зробіть так, щоб Америка залишилася на нашому боці», — процитував Рютте одного з присутніх на зустрічі європейських чиновників.
«Якщо ця війна закінчиться перемогою РФ, то у нас на кордоні з’явиться осміліла Росія, і витрати на приборкання Путіна становитимуть не 3% ВВП, а 4% або 5%», — знову процитував Рютте чиновника.
Ігнатіус стверджує - під час зустрічей він переконався: влада Європи розуміє, що Трамп їм потрібен. Франція і Німеччина, традиційні опори Європейського союзу, слабкі політично і фінансово, а російська загроза «стоїть біля дверей», вважає журналіст.
Трампу доведеться очолити «розхитаний» трансатлантичний альянс — хоче він того чи ні. Питання в тому, як він працюватиме з Європою, щоб зупинити нинішню війну в Україні - і уникнути нового раунду, підсумував Ігнатіус.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки