Наступні вісім тижнів будуть найскладнішими з 1991 року: посол про можливість завершити війну
Для України наступні вісім тижнів будуть найвідповідальнішими та найскладнішими після 1991 року.
Посол України в Бразилії Андрій Мельник заявив, що нашій країні потрібно розв'язати деякі питання до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, щоб завершити війну на своїх умовах, інформує UAINFO.org з посиланням на Радіо Свобода.
"Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найвідповідальнішими і найскладнішими в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурації, боюся, на той час уже буде рішення ухвалено й тоді нам буде складніше", - пояснив він.
Посол вважає, що не варто намагатися передбачити майбутнє. Він зазначив, що на перебіг війни в Україні з усіх союзників зможуть кардинально вплинути тільки США.
"Зараз уже пізно щось робити, і я особисто маю величезні сумніви, наприклад, що ця китайсько-бразильська ініціатива матиме якесь серйозне практичне продовження з огляду на те, що новий президент США фактично визначив тему російської війни проти України однією з небагатьох, якими він хоче займатися, вирішити якнайшвидше, протягом 24 годин завершити цю війну", - поділився він.
Посол додав, що українцям слід сприймати серйозно слова Трампа про завершення війни в Україні за 24 години. Він підкреслив, що нашій країні не потрібно шукати інших посередників, щоб кардинально змінити ситуацію.
Читайте також: "Трамп - незрозумілий сильний гравець": названо головну причину занепокоєння Путіна
"Я дуже сумніваюся, якщо чесно, хоча певний відсоток вірогідності існує, що він намагатиметься або захоче ділити ці лаври миротворця з кимось іншим, тим більше з Китаєм чи Бразилією - з ким завгодно", - сказав дипломат.
Україні потрібно зосередити дипломатичні, політичні та громадські зусилля на наступних восьми тижнях до інавгурації Трампа, заявив посол журналістам. Він вважає, що на думку нового президента США все ще можна вплинути:
"Усі можливі канали, які є - дипломатичні, політичні, родинні, громадські, релігійні, які завгодно - потрібно для того, щоб наша дипломатія працювала не лише у Вашингтоні, а насамперед у Мар-а-Лаго, у Флориді - там, де більшу частину часу проводить новообраний президент, - для того, щоб справді порушити те, що ми очікуємо, опрацювати там кілька сценаріїв, як це може бути. Тому що найгірше буде те, що дійсно якісь рішення будуть Україні нав'язані через нашу голову".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки