MENU

Моделювання показало, скільки людей до 2100 року вб'ють зміни клімату: рахунок іде на мільйони

190 0

Моделювання показало, скільки людей до 2100 року вб'є зміну клімату: рахунок іде на мільйони

Дослідники з Інституту хімії Макса Планка використали сучасне числове моделювання, щоб оцінити смертність, спричинену забрудненням повітря та екстремальними температурами. Результати аналізу показують, що до кінця століття через зміни клімату може загинути до 30 мільйонів людей.

Дослідження було зроблено незабаром після звіту ООН, де йшлося про те, що Земля на шляху до "катастрофічного" потепління на 3,1°C у цьому столітті. Науковці провели свої розрахунки на прогнозах з 2000 по 2090 рік, проаналізованих з 10-річними інтервалами, інформує UAINFO.org з посиланням на MailOnline.

"У 2000 році близько 1,6 мільйона людей помирали щороку через екстремальні температури, як холодні, так і спекотні. До кінця століття, за найімовірнішим сценарієм, ця цифра зросте до 10,8 мільйона, тобто приблизно в сім разів", – сказала докторка Андреа Поцер, керівниця групи дослідження.

Що стосується кількості смертей через забруднення повітря, то тут цифри ще вищі: "У 2000 році щорічно помирало близько 4,1 мільйона людей, а наприкінці сторіччя це число зросте до 19,5 мільйонів, тобто в п’ять разів", – говориться у звіті.

Читайте також: На Землі з’явилися точки аномальної спеки

Також вчені говорять, що ймовірно будуть значні регіональні відмінності в смертності від зміни клімату. Згідно з дослідженням, Південна та Східна Азія постраждають найбільше – через старіння населення, причому забруднення повітря все ще відіграє головну роль.

А у регіонах з високим рівнем доходу, таких як Західна Європа, Північна Америка, Австралія та Азійсько-Тихоокеанський регіон, навпаки очікується, що смертність, пов’язана з екстремальними температурами, перевищить смертність, спричинену забрудненням повітря.

Дослідники сподіваються, що отримані результати підкреслять нагальну потребу в діях для пом’якшення кліматичних змін.

"Зміна клімату – це не лише екологічна проблема. Це пряма загроза здоров’ю людей", – сказав доктор Поззер.

За словами директора Центру досліджень клімату та атмосфери Кіпрського інституту Жана Скіаре, ці висновки підкреслюють критичну важливість впровадження рішучих заходів щодо пом’якшення наслідків уже зараз, щоб запобігти майбутнім жертвам.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини