MENU

Україна повернула унікальні скіфські скарби

958 0

Україна повернула унікальні скіфські скарби

До скарбниці Національного музею історії в Києві продовжують йти охочі, щоб побачити свою історію та ідентичність - колекцію скарбів Криму. 

Рік тому після довгих судових процесів вона повернулась в Україну з Нідерландів, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Золото, кераміка, витвори стародавнього мистецтва, деяким понад дві тисячі років - культурне надбання України на довгі 9 років було фактично сховане від очей поціновувачів історії. Оскільки у цей час в нідерландських судах йшли баталії - куди повертати скарби Криму.

А сталось все так: у 2013 році потужна колекція артефактів греків, скіфів, готів, гунів з різних музеїв України - чотирьох кримських і київського вирушає у закордонний тур. Остання зупинка - Амстердам, музей Алларда Пірсона, 2014 рік. Виставка має популярність. Коли ж завершується - Росія вже анексувала Крим. І зрусифіковані місцеві музеї зажадали, щоб колекцію повернули саме на тимчасово окупований півострів.

Та музей в Нідерландах вирішує - не віддасть колекцію нікому, допоки своє слово не скажуть місцеві суди. Держава Україна вчасно зорієнтувалась. Отже, позиція Києва - згідно з національним законодавством будь-які археологічні знахідки історичного значення апріорі є власністю саме України. Тоді держава винаймає адвокатів. І тут стає зрозумілим - чому Росія хотіла покласти руку на цю колекцію.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі презентували повернене "скіфське золото". ФОТО

"Тому що це давня історія, якої сама держава Російська Федерація, ну як такої немає. І вона свою тяглість, своєї історії намагається виводити від історії тих регіонів, яких вона окупує, анексує", - каже директорка музею Наталія Панченко. 

У 2016 суд першої інстанції в Амстердамі вирішує музей має повернути скарби саме Україні. Представники кримських музеїв картинно ллють сльози. Апеляцію на це рішення розглядали довгі 5 років. Україна знову виграє.

Остаточна крапка Верховного суду Нідерландів - скарби Криму повертаються додому - в Україну. Потім були перипетії, як доправити колекцію в Україну. За угодою - це мала зробити нідерландська сторона. Але охочих везти вантаж в країну у війні не було. Тож їхали скарби додому на українських машинах. Адвокат, який представляв Україну у суді, настільки перейнявся долею артефактів, що навіть боявся, щоб Росія не напакостила. На щастя, цього не сталося і колекція зараз в Києві у безпеці.

На загал колекцію скарбів Криму показали влітку цього року.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини