MENU

"Ставки підвищуються": Росія, КНДР і Китай можуть скористатися політичною кризою у Південній Кореї, – CNN

367 0

"Ставки підвищуються": Росія, КНДР і Китай можуть скористатися політичною кризою у Південній Кореї, – CNN

Розвиток подій у Південній Кореї, ймовірно, застав Вашингтон зненацька — це тривожна реальність для збройних сил Сполучених Штатів, які розмістили в цій країні майже 30 тисяч солдатів і найбільшу військову базу за межами країни.

Про це пише CNN, вказуючи, що ці потрясіння можуть мати серйозні наслідки в момент поглиблення геополітичних розломів в Азії, де Північна Корея і Китай зміцнюють свою співпрацю з Росією, яка веде війну проти України, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

У Пхеньяні, Пекіні та Москві стежать за тим, що відбувається в Сеулі, очікуючи, що ситуація підірве ключовий оплот влади США в регіоні. Також наголошується, що Північна Корея може спробувати використати політичний хаос у Південній Кореї у своїх інтересах.

«Будь-яка нестабільність у Південній Кореї має серйозні наслідки для нашої політики в Індо-Тихоокеанському регіоні», — заявив CNN полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон.

За його словами, що нестабільніша ситуація в Південній Кореї, тим гірше для Америки, яка має свої політичні цілі в цьому регіоні. Журналісти вказують, що президент США Джо Байден працював над зміцненням партнерства США з Південною Кореєю і називав південнокорейського лідера «великим другом».

Експерти вважають, що дії південнокорейського лідера Юн Сок Йоля, імовірно, поставлять під сумнів надійність і передбачуваність Південної Кореї як союзника і партнера в очах Сполучених Штатів і Японії.

Крім того, політичний хаос у Південній Кореї відкриває перед диктатором Північної Кореї Кім Чен Ином потенційну можливість отримати з нього вигоду. Північнокорейський диктатор, зокрема, висміює демократичну систему Південної Кореї щоразу, коли в Сеулі неспокійно.

За можливою зміною керівництва в Південній Кореї пильно стежать також у Пекіні та Москві, де проти військової присутності США в Азії.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін і його чиновники особливо з гнівом спостерігають за тим, як США зміцнюють партнерські відносини з союзниками в регіоні, пише BBC. А Юн Сок Йоль, чия позиція щодо Північної Кореї була більш жорстка, ніж у його попередників, був вірним партнером США.

Уряд південнокорейського лідера також висловлював припущення, що розміщення північнокорейських військ в Україні може змусити країну переглянути рівень військової підтримки. Усе це, кажуть експерти, підвищує міжнародні ставки в поточній політичній ситуації, незалежно від того, чим усе закінчиться для Юн Сок Йоля.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини