КНДР випробувала балістичну ракету під час візиту Блінкена в Сеул
Північнокорейські ракетні випробування стали нагадуванням про необхідність поглиблення співробітництва Вашингтона з Південною Кореєю і Японією для стримування Пхеньяна.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters, інформує UAINFO.org.
За даними південнокорейських військових, Північна Корея 6 січня запустила щось, імовірно балістичну ракету середньої дальності, яка пролетіла понад 1100 кілометрів на схід, перш ніж впала в море.
Виступаючи кілька годин по тому на пресконференції, Блінкен заявив, що запуск підкреслює важливість співробітництва між США, Південною Кореєю і Японією, зокрема в галузі обміну даними про ракети в режимі реального часу і проведення тристоронніх військових навчань.
"Сьогоднішній запуск - це просто нагадування всім нам про те, наскільки важлива наша спільна робота", - сказав він.
Блінкен також попередив про небезпеку поглиблення зв'язків Пхеньяна з Москвою. Він сказав, що Вашингтон вважає, що Росія має намір поділитися космічними і супутниковими технологіями з Північною Кореєю в обмін на її підтримку війни в Україні, в якій загинуло або було поранено понад 1000 північнокорейських солдатів.
Читайте також: Мільйони боєприпасів і сотні ракет. Супутникові фото підтвердили, що КНДР збільшила виробництво зброї для РФ – WSJ
Південнокорейські законодавці минулого місяця проголосували за імпічмент президента Юн Сок Йля та усунення його від обов'язків після того, як 3 грудня він оголосив воєнний стан, що приголомшив країну. Процес щодо імпічменту Юна слухається в Конституційному суді.
Блінкен, який також зустрівся з виконувачем обов'язків президента Чхве Сан Моком, заявив на пресконференції, що, хоча у Вашингтона є "серйозне занепокоєння" діями Юна, він упевнений в інститутах країни та її демократичній стійкості.
Якщо Юн буде остаточно відсторонений від посади, буде призначено президентські вибори, і ліберали, які, як вважається, найімовірніше переможуть на цих виборах, критикували зусилля Юна з налагодження партнерства з Токіо.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки