Мільйони боєприпасів і сотні ракет. Супутникові фото підтвердили, що КНДР збільшила виробництво зброї для РФ – WSJ
Свіжі супутникові фотографії демонструють, що режим КНДР постачає в країну-агресор РФ дедалі більше боєприпасів і розширює власне виробництво озброєнь — для підживлення ненажерливої військової машини Кремля.
Про це йдеться в опублікованому 23 грудня матеріалі The Wall Street Journal, передає NV, інформує UAINFO.org.
Як пише видання, Пхеньян нарощує постачання зброї до Москви для ведення війни проти України й отримує натомість такі необхідні гроші та нафту.
Згідно з даними офіційного Вашингтона і Сеула, КНДР поставила в Росію близько 20 тисяч контейнерів із боєприпасами, починаючи від низькоякісних (наприклад, 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів) і закінчуючи новітніми балістичними ракетами класу Hwasong-11.
Українські офіційні особи розповіли виданню, що режим Кім Чен Ина поставив режиму Володимира Путіна загалом понад 5 млн артилерійських снарядів і безліч ракет, включно з понад 100 Hwasong-11.
Як пише WSJ, мільйони снарядів із Пхеньяну дали змогу армії країни-агресора РФ заповнити дефіцит боєприпасів, спричинений майже трьома роками інтенсивних бойових дій проти Сил оборони України. Причому військова техніка, включно з ракетними системами залпового вогню, надходить із КНДР у Росію залізницею — і рівень таких перевезень уже сягнув рекордних значень.
Як розповів у коментарі виданню керівник Центру протидії інформації при РНБО Андрій Коваленко, 60% артилерійських і мінометних снарядів, що використовуються Росією проти України, тепер надходять із Пхеньяна.
Крім того, за словами українських посадовців, близько третини російських ударів балістикою по Україні 2024 року відбулися з використанням північнокорейських ракет.
За даними WSJ, нещодавно Пхеньян відправив до Росії 170-міліметрові самохідні гаубиці та 240-міліметрові реактивні системи залпового вогню.
Як пише видання, артилерійські снаряди, які спочатку постачала Північна Корея РФ, були десятирічної давності — і це викликало підозри в тому, що режим Кім Чен Ина просто позбувається таким чином боєприпасів.
Однак тепер Пхеньян постачає Кремлю в тому числі нові боєприпаси — наприклад, 240-міліметрові РСЗВ, причому додатково оснастивши їх новими системами наведення та управління, повідомило WSJ.
За словами американських і південнокорейських чиновників, для поповнення запасів російських військ, які спалюють у боях із Силами оборони України величезну кількість зброї, прибуває з КНДР усе більше — на кораблях і залізницею.
У 2024 році залізничне сполучення на переході Туманган-Хасан на кордоні Росії та Північної Кореї сягнуло рекордного рівня, а кількість вагонів збільшилася втричі після зустрічі Кім Чен Ина і диктатора Росії Володимира Путіна минулого вересня.
Фото: SI Analytics
Близько 200 заводів із виробництва боєприпасів у Північній Кореї працюють на повну потужність, і Росія передає паливо та обладнання для підтримки збройового виробництва Пхеньяна, розповіли офіційні особи Південної Кореї в коментарі виданню.
Згідно з новими супутниковими знімками SI Analytics, на заводі на східному узбережжі Північної Кореї, де виробляють ракети класу Hwasong-11, швидко триває будівництво нових будівель — зокрема корпусу, який, цілком ймовірно, призначений для того, щоб приховувати обсяги відвантаження продукції підприємства.
Фото: SI Analytics
Фото: SI Analytics
Як каже директор з експедиційних операцій британської організації Conflict Armament Research Деміен Сплітерс, північнокорейські заводи здатні виробляти партії нових ракет Hwasong всього за кілька місяців.
«Північнокорейські ракети виробляються на замовлення», — сказав експерт.
Як розповів виданню високопоставлений співробітник української розвідки про північнокорейські ракети, надані Росії, тим «можуть бути неточними, але дальність їхнього польоту вражає».
За словами наукового співробітника Університету іноземних досліджень Ханкук у Сеулі Олени Гусейнової, яка проаналізувала звіти південнокорейської розвідки, витоки документів і приблизні ціни на боєприпаси, продані в результаті попередніх угод Північної Кореї, співпраця режиму Кім Чен Ина з Кремлем могли принести Північній Кореї до $5,5 млрд з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
На думку експерта, Росія також може окремо виплачувати Пхеньяну до $572 млн на рік за надані Північною Кореєю війська (наразі приблизно 12 тисяч осіб) — причому цей показник більш ніж удвічі перевищує піковий обсяг торгівлі між країнами (приміром, він у 2005 році становив близько $233 млн доларів).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки