З точністю 98%: у США створили технологію на основі ШІ, яка допомагає виявити контрабанду
Вчені з Університету Тафтса здійснили прорив у сфері виявлення заборонених предметів.
Розроблена ними технологія, заснована на штучному інтелекті з глибоким навчанням, здатна аналізувати рентгенівські зображення вантажів і виявляти приховані аномалії з вражаючою точністю — 98%, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Традиційні методи митного контролю, засновані на аналізі двовимірних рентгенівських зображень, часто виявляються неефективними через складність інтерпретації складних накладень предметів. Новий алгоритм дає змогу подолати це обмеження, ідентифікуючи навіть найнепомітніші відхилення від норми.
Читайте також: ChatGPT допоміг розрахувати заряд для підриву Tesla біля будівлі Трампа в Лас-Вегасі
«Це як шукати голку в копиці сіна, але за допомогою потужного збільшувального скла», — пояснює Ерік Міллер, професор електротехніки та обчислювальної техніки.
Модель ШІ навчена на величезних масивах даних, що включають зображення різних предметів і матеріалів. Вона здатна розпізнавати як прості аномалії (наприклад, циліндри та зірки ніндзя), так і більш складні (гаманці, бивні тварин, глечики).
Незважаючи на вражаючі результати, отримані під час досліджень, для широкого впровадження технології необхідні додаткові дослідження. Модель потребує доопрацювання та адаптації до різних видів реальних матеріалів. Крім того, вона не може самостійно визначати, чи є виявлений об'єкт забороненим. Її роль полягає у виявленні потенційних загроз для подальшого аналізу співробітниками митниці.
Читайте також: "Як ChatGPT, тільки краще", - Маск відкрив усім охочим доступ до ШІ-чатботу
Розробка нової технології на основі штучного інтелекту відкриває широкі перспективи для підвищення ефективності боротьби з контрабандою та забезпечення безпеки. Її застосування може істотно скоротити час і ресурси, необхідні для митного контролю, а також підвищити ймовірність виявлення заборонених товарів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки