Путін занепокоєний важким становищем економіки РФ через війну і готовий визнати, що "досяг своїх цілей" – Reuters
Російський диктатор Володимир Путін усвідомив, який тиск війна в Україні чинить на економіку країни-агресора РФ. Її ослаблення сформувало думку про необхідність припинити вогонь шляхом переговорів, повідомили агентству Reuters п’ять анонімних джерел, передає NV, інформує UAINFO.org.
За їхніми даними, диктатор стурбований проблемами в російській економіці воєнного часу.
У 2023 і 2024 році економіка РФ обсягом 2,2 трильйона доларів зростала швидше, ніж у ЄС і США, попри західні санкції. Але останніми місяцями ситуація всередині країни стала напруженою через брак робочої сили та високі відсоткові ставки, запроваджені для боротьби з інфляцією, що прискорилася, а також збільшення видатків на оборону до пострадянського максимуму в 6,3% ВВП 2025 року, що становить третину бюджетних видатків.
Читайте також: Трамп зробив перше публічне звернення до Путіна після інавгурації: "Припиніть цю безглузду війну! Буде тільки гірше!"
За словами двох джерел, знайомих із позицією Кремля, це сприяло формуванню думки серед частини російської еліти про бажаність врегулювання війни шляхом переговорів. Тим паче Путін, за словами одного з джерел, вважає, що «основних цілей війни вже досягнуто», включно з контролем над територіями, що з'єднують материкову частину Росії з Кримом, та ослабленням української армії.
У 2025 році Центральний банк (ЦБ) і Міжнародний валютний фонд прогнозують зростання економіки РФ менш ніж на 1,5%, хоча уряд прогнозує дещо райдужніші перспективи. Інфляція наблизилася до двозначних цифр, попри те, що в жовтні ЦБ підвищив базову процентну ставку до 21%.
Читайте також: Потоки російської нафти зупинилися – Bloomberg
Путін на пресконференції в грудні визнав «деякі проблеми», а саме інфляцію і «перегрів економіки» і заявив, що уряду і Центробанку «поставлено завдання збити темпи». Розчарування Путіна також було очевидним на зустрічі в Кремлі з керівниками бізнесу 16 грудня, де він, за словами джерел Reuters, відчитав вищих економічних чиновників.
Один зі співрозмовників повідомив, що Путін був явно незадоволений, почувши про скорочення приватних інвестицій через вартість кредитів. Тому він закликав ЦБ до «збалансованого рішення щодо ставки». Пізніше Центральний банк зберіг показник на рівні 21%, попри очікування ринку, що вона підвищиться на 200 базисних пунктів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки