Сценарії завершення війни: The Times розглядає кілька варіантів
Аналітики виділили чотири реалістичні варіанти завершення війни Росії проти України, зокрема відкидаючи малоймовірні, такі як раптова смерть Путіна або несподіваний прорив українського контрнаступу.
Як повідомляє The Times, вирішальну роль у цьому може відіграти новообраний президент США Дональд Трамп, інформує UAINFO.org з посиланням на Кореспондент.
Варіант поразки
Найгірший варіант розвитку подій передбачає тривалу агресію з боку Росії та уникнення мирних переговорів. Без підтримки США Україна ризикує зазнати військової поразки, що матиме катастрофічні наслідки для глобальної безпеки:
- Мільйони біженців шукатимуть прихистку за кордоном.
- Тисячі українців потраплять у російські в'язниці.
- НАТО втратить стратегічну перевагу, а російські війська опиняться на кордонах Польщі.
Поганий мир
Цей варіант передбачає вимушені поступки України за відсутності належної підтримки Заходу. Країна буде змушена укласти угоду з позиції слабкості, яка передбачатиме:
- Розділення територій.
- Створення проросійського уряду.
Для України та її союзників це стане фактичною поразкою.
Припинення вогню
Третій сценарій передбачає тимчасове припинення бойових дій. У разі супроводу цього процесу всеосяжною мирною угодою можливо досягти стабілізації в регіоні та збереження українського суверенітету за умови міжнародних гарантій.
Читайте також: "Визнають неминучими": команда Трампа "продемонструвала готовність" США брати участь у наданні гарантій безпеки Україні, – Bloomberg
Однак, якщо припинення вогню не буде підкріплене мирною угодою, воно ризикує перетворитися на "заморожений конфлікт", подібний до ситуації після Мінських домовленостей. Це створює передумови для нового етапу війни.
Мирне врегулювання
Найоптимістичніший варіант передбачає зміцнення позицій України за підтримки США, що дозволить вести переговори з позиції сили. Такий розвиток подій передбачає:
- Гарантії безпеки.
- Збереження суверенітету.
- Економічну стабільність.
Водночас, повернення до кордонів 1991 року є малоймовірним.
Для зміцнення позицій необхідні рішучі дії США, включно із санкціями, військовою допомогою та економічною підтримкою.
Тоді як компроміс щодо територій може стати необхідністю.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки