Учені з’ясували, як депресія впливає на смакові вподобання
Депресія зачіпає близько 280 мільйонів людей по всьому світу і впливає на харчові звички.
Дослідники з Університетської клініки Бонна, Боннського університету та Університетської клініки Тюбінгена з’ясували, що, незважаючи на знижений апетит, пацієнти з депресією частіше обирають вуглеводну їжу. Ці дані були опубліковані в журналі Psychological Medicine, передає NV, інформує UAINFO.org.
Прояви депресії у різних людей різні: одні втрачають здатність виходити з дому, інші продовжують повсякденне життя з певними обмеженнями. Відмінності спостерігаються і в апетиті. Пацієнти з важкою формою депресії нерідко стикаються з його зниженням, тоді як у інших у період загострення зростає тяга до їжі, особливо до солодкого. Це, своєю чергою, може призводити до змін ваги. «Хоча багато пацієнтів повідомляють про такі зміни, вплив депресії на харчові вподобання залишається маловивченим. А між тим, ця інформація могла б допомогти в розробці нових терапевтичних стратегій», — пояснює професор Нільс Кремер з Університетської клініки Тюбінгена.
Читайте також: Вітамін D і депресія. Що варто знати?
Як депресія впливає на вибір продуктів
Дослідження виявило зв’язок депресії зі зміною вподобань у їжі, пов’язаний з макронутрієнтами — основними складовими раціону (вуглеводи, білки, жири). Виявилося, що люди з депресією рідше обирають їжу, багату на жири та білки, на відміну від здорових учасників експерименту. Натомість вони частіше віддають перевагу вуглеводній їжі, включно з солодощами. Ба більше, висока частка вуглеводів у раціоні підвищувала привабливість продуктів, що містять жири та білки, таких як молочний шоколад. Це підтверджує, що депресія сприяє споживанню висококалорійних, часто шкідливих продуктів.
Читайте також: Які продукти допоможуть зменшити тривожність?
Досі вважалося, що тяга до вуглеводів зумовлена посиленням апетиту. Однак результати дослідження показують протилежне: «Насправді, пристрасть до вуглеводів пов’язана не з апетитом, а з тяжкістю депресії, особливо з проявами тривожності», — зазначає Ліллі Турн, співавтор дослідження.
Перспективи дієтотерапії
Відкриття дослідників ставить нові питання для подальших наукових досліджень. «Оскільки вуглеводи і жири по-різному впливають на систему винагороди мозку, це може стати основою для нових методів терапії», — вважає професор Кремер. У майбутньому дієтологічний підхід може допомогти виявити, як змінюються вподобання в їжі під час депресії, і оцінити, чи здатна корекція харчування чинити довгостроковий позитивний вплив на стан пацієнтів.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки