Європа веде закулісні переговори про захоплення нафтових танкерів РФ у Балтійському морі, – Politico
Європа прагне обмежити "тіньовий флот" країни-агресорки Росії після низки інцидентів у Балтійському морі.
Про це пише Politico, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Журналісти нагадують, що в грудні 2024 року фінська влада під час операції із застосуванням вогнепальної зброї захопила судно Eagle S, підозрюючи його в саботажі.
«Затримання судна, яке перевозило 100 000 барелів нафти із Санкт-Петербурга, стало сенсаційним моментом і, схоже, новим фронтом у прихованій війні між Росією і Заходом», — зазначає Politico.
Тепер, пише видання з посиланням на двох дипломатів Євросоюзу і двох урядовців, європейські країни ведуть закулісні переговори про масштабні захоплення нафтових танкерів Москви в Балтійському морі.
Читайте також: У порту в Ленінградській області тоне танкер з десятками тонн мазуту
Також країни ЄС розробляють нове законодавство, щоб ці зусилля були юридично обґрунтовані. Зокрема, серед пропозицій, які розглядаються, використання міжнародного права для захоплення суден з екологічних або піратських причин. Якщо це не вдасться, країни можуть ухвалювати самостійні рішення, спільно запроваджуючи нові національні закони для арешту кораблів у більш далеких морських зонах.
В інтерв'ю Politico міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що близько 50% підсанкційної торгівлі російською нафтою проходить через Фінську затоку.
Переговори демонструють розчарування Європи тим, що РФ продовжує транспортувати нафту і ухилятися від санкцій, покладаючись на«тіньовий флот», який постійно зростає, наголошується в статті. Таким чином, завдяки доходам за нафту і газ, у Кремля зберігається можливість вести війну проти України.
«І все це відбувається прямо під носом у Європи, на її власних водних шляхах», — підкреслюється в статті.
Читайте також: Росія закупила сотні європейських та американських танкерів у свій "тіньовий флот", – розслідування
За словами керівника напряму Росія-Європа в аналітичному Центрі досліджень енергетики та чистого повітря Ісаака Леві, тіньовий флот перевозить понад 80% усієї російської нафти, а найважливішою артерією в цій незаконній торгівлі є Балтійське море. Минулого року, повідомив Леві, з портів Балтики вийшло 348 суден тіньового флоту, що становить 40% від загального обсягу продажів нафти Росією.
Однак, Європі буде нелегко домогтися того, щоб нові плани стали реальністю. На думку експертів і юристів, серед труднощів, з якими доведеться зіткнутися, — правові заходи у відповідь з боку Москви, фінансові витрати і обтяжлива логістика.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки