РФ намагається обмежити інформацію про ситуацію в Курській області, щоб уникнути обміну територіями у разі переговорів, – ISW
Влада країни-агресора Росії намагається обмежити інформацію про ситуацію в Курській області, щоб уникнути обміну територіями під час можливий майбутніх переговорів.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Зазначається, що російські чиновники побоюються, що Захід чинитиме на них тиск з метою змусити її обміняти Курську область на окуповану територію України.
ISW наводить заяви російських «воєнкорів», які стверджують, що невідомі особи закликають владу РФ звинуватити блогерів у дискредитації російських солдатів після того, як вони повідомили про нещодавнє просування ЗСУ на південний схід від міста Суджа.
Читайте також: Зеленський готовий до територіального обміну з Росією в разі переговорів
«Воєнкори» також уточнювали, що військове командування РФ переслідує їх за публікацію інформації про успішні атаки Сил оборони України біля Черкаської Конопельки та Фансіївки.
При цьому один із них казав, що нещодавні атаки українських військових нібито змусили росіян відкласти плани майбутнього наступу в цьому районі.
За даними ISW, останнє твердження вказує на те, що армія РФ, ймовірно, хотіла провести наступальну операцію з метою захоплення міста Суджа, яке є важливим газотранспортним вузлом.
Аналітики вважають, що росіяни намагаються посилити контроль над повідомленнями про ситуацію в Курській області, оскільки президент України Володимир Зеленський продовжує висловлювати наміри використати територію Росії в майбутніх мирних переговорах.
Читайте також: Локальні контратаки ЗСУ не переламають ситуацію на полі бою, але дозволять досягти інших цілей, – Le Figaro
Водночас російський диктатор Володимир Путін може мати намір витіснити ЗСУ з Курської області або принаймні з Суджі до початку переговорів, щоб уникнути необхідності обмінювати окуповану українську територію на російську, додали в ISW.
В інтерв'ю Guardian, опублікованому 11 лютого, Зеленський заявив, що планує запропонувати РФ прямий обмін територіями, відмовившись від Курської області, якщо президенту США Дональду Трампа вдасться посадити Путіна за стіл переговорів.
Він зауважив, що поки не знає, яку частину окупованих Росією земель Україна попросить на заміну.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки