Мир з повагою до територіальної цілісності: що вирішили на саміті ЄС
Україна повинна досягнути "миру через силу", виходячи на переговори з найсильнішої позиції, а досягнутий сталий мир має ґрунтуватися, з-поміж іншого, на повазі до територіальної цілісності України.
Про це йдеться у документі щодо України, затвердженому 26 державами-членами ЄС (крім Угорщини) на позачерговому засіданні Європейської ради у Брюсселі 6 березня, текст якого є в розпорядженні "Європейської правди", інформує UAINFO.org.
У позиційному тексті ЄС щодо України зазначається, що мир, який буде встановлений в Україні, має базуватися на повазі до її територіальної цілісності, і для його досягнення Україна повинна мати якнайсильнішу стартову позицію на переговорах.
"Досягнення "миру через силу" вимагає від України якнайсильнішої позиції, важливим компонентом якої є власний потужний військовий та оборонний потенціал. Це стосується до, під час і після переговорів про припинення війни", – йдеться у документі.
Читайте також: Євросоюз віднайшов близько 15 млрд євро на додаткову підтримку України, - Кошта
Європейська Рада підкреслює важливість наступних принципів:
1) не може бути жодних переговорів щодо України без України;
2) не може бути жодних переговорів, які впливають на європейську безпеку, без участі Європи;
3) будь-яке перемир'я або припинення вогню може мати місце лише як частина процесу, що веде до всеосяжної мирної угоди;
4) будь-яка така угода має супроводжуватися надійними і достовірними гарантіями безпеки для України, які сприятимуть стримуванню майбутньої російської агресії;
5) мир має ґрунтуватися на повазі до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
"З цією метою Європейський Союз залишається відданим, у координації з партнерами-однодумцями та союзниками, наданню посиленої політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки Україні та її народу, а також посиленню тиску на Росію, в тому числі через подальші санкції та посилення виконання існуючих заходів, з метою послаблення її здатності продовжувати вести свою агресивну війну", – переконані 26 держав-членів ЄС.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки