Норвегія повертає шведам штрафи: що сталося і до чого тут COVID-19
Норвезька прокуратура почала відшкодовувати деяким громадянам Швеції штрафи, які стягувала у 2020 році після рішення свого уряду про закриття кордону через пандемію COVID-19.
Про це інформує UAINFO.org з посиланням на "Європейську правду" та SVT.
Рівно пʼять років тому, 16 березня 2020 року, Норвегія закрила свій кордон зі Швецією у звʼязку з поширенням коронавірусу. Різні прикордонні обмеження змінювали одне одного протягом року і семи місяців.
Порушників обмежень з боку Швеції, де коронавірусні обмеження були не такими суворими, карали штрафами у розмірі 10 тисяч шведських крон (зараз – майже 990 доларів).
Але під час однієї з апеляцій генеральний прокурор Норвегії знайшов угоду від 1917 року, яка, як виявилося, надавала жителям прикордонних територій законне та необмежене право пересуватися між країнами.
Читайте також: Як безпечно жити у світі, коли віруси завжди поруч
"Існував виняток, який застосовувався до мешканців прикордонних територій протягом усієї пандемії", – пояснив SVT представник норвезької прокуратури Альф Бутеншон Скре.
Влада Норвегії наразі точно не знає, скільком людям мають бути повернуті штрафи, але тільки в одному прикордонному районі гроші повернули 55 людям.
Як зазначає SVT, після пандемії Норвегія змінила законодавство, і загальне право мешканців прикордонних районів на вільне пересування було скасовано.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки