MENU

"Ми більше не можемо дозволити собі бути не повністю дієздатними": Бербок запропонувала змінити принцип голосування в ЄС

464 0

"Ми більше не можемо дозволити собі бути не повністю дієздатними": Бербок запропонувала змінити принцип голосування в ЄС

Європейський Союз не може дозволити собі недієздатність через те, що одна країна блокує ухвалення важливих рішень. Тому з ключових питань зовнішньої політики потрібно запровадити голосування кваліфікованою більшістю.

Як передає Укрінформ, про це заявила міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок на конференції "Європа 2025", інформує UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".

"Якщо ядром ЄС є принцип спільного ухвалення рішень, а стаття 4 Договору про ЄС говорить, що метою є "принцип лояльної співпраці", то ми просто не можемо продовжувати миритися із ситуацією, що… одна країна робила прямо протилежне. І ця країна не тільки працює проти лояльної співпраці з кожним раундом продовження санкцій кожні шість місяців, а й блокує переговори з Україною про вступ", - зазначила Бербок.

За її словами, в ситуації, коли безпека Європи під загрозою, і не завжди чітко зрозуміло, на чиєму боці стоять американці, а занепокоєння є максимальними з моменту "холодної війни", найважливішим є рішучість.

Читайте також: В ЄС знайшли спосіб уникати угорського вето для рішень щодо України, – Politico

"І тому я звертаюся з терміновим закликом: нарешті має бути запроваджено голосування кваліфікованою більшістю з ключових питань європейської зовнішньої політики… Ми більше не можемо дозволити собі бути тут не повністю дієздатними. Якщо стаття 4, параграф 3 Договору про ЄС має значення і застосовується принцип лояльної співпраці, то настав час прояснити: кожен, хто блокує або атакує цей принцип, повинен очікувати, що на нього поширюється інша стаття", - заявила в.о. глави МЗС.

Вона зазначила, що група держав об’єднала зусилля заради такої реформи. Це невеликі країни, які завжди виступали проти голосування кваліфікованою більшістю, бо хвилювалися, що Німеччина використає це на свою користь. Але за останні три роки до цієї "групи друзів" долучилися все більше держав, зокрема країни Балтії та Північної Європи, які чітко дали зрозуміти, що не хочуть більше миритися із ситуацією блокування рішень.

"Ми повинні щиро запитати себе, які перешкоди сьогодні стоять на нашому шляху. Ми не можемо стрибати через кожен обруч, але ми не можемо три місяці обговорювати, як нам зараз діяти, якщо нам загрожують примусові заходи?", - вказала Бербок, маючи на увазі плани США ввести проти ЄС торгівельні тарифи.

Читайте також: Сійярто 13-й раз з 2022 року прибув у Москву, політики ЄС сумніваються у меті цих "поїздок" – Bloomberg

При цьому вона процитувала російського диктатора Володимира Путіна: "Нравится не нравится, терпи моя красавица".

"Через два тижні після цього він віддав наказ про повномасштабне вторгнення в суверенну Україну. Не випадково. Речення, насичене шовінізмом. Вирок, сповнений жаги влади, сповнений цинізму та зневаги до людства. Злий вирок. А через три роки не тільки російський очільник представляє цей світогляд, який базується не на правилах, а на праві сильнішого. У якому могутні малюють лінії на карті, а інші повинні підкорятися, а потім змиритися з цим. Світогляд, згідно з яким політичні актори готові з дня у день руйнувати правила, партнерства та довіру, створені десятиліттями… Світ ганьби", - сказала Бербок.

Вона додала, що зовнішньополітичне завдання нашого часу – не допустити цього, а разом із партнерами захистити себе від світу беззаконня. Захистити заснований на правилах міжнародний порядок, адже це – в найглибших інтересах безпеки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини