Личинка замка – головний елемент механізму запирання
Безпека приміщення – це один із головних пріоритетів для кожної людини. А тому про неї дбають дуже серйозно. Одним із головних елементів безпеки є замок. Без нормального механізму запирання інші елементи безпеки стають менш ефективними.
Але механіка є механікою. Вона виходить з ладу через певний час. Скільки вона проходить – на це вплине багато факторів. Але все одно з часом елементи зносяться і стануть непридатними для використання. Тому їм треба шукати заміну.
Часто можна обмежитися тільки заміною такого елемента, як серцевина до замка (вона ж – личинка та циліндр). Це головна деталь кожного механізма запирання. Вони бувають різних типів. Тому важливо віднайти той, котрий буде відповідати всім вимогам.
Основні конструкційні елементи кожної личинки
Деталь це складна. До основних елементів її належать наступні:
• Корпус. Це є оболонка, куди поміщено все інше. Від нього залежить багато різноманітних моментів. І перш за все мова йде про можливість витримувати сильний фізичний вплив. Бо часто зловмисники намагаються просто зламати замок. Тому личинка повинна це витримувати.
• Секретні штифти. Їх ще називають пінами. Саме вони відповідають за можливість відкривання механізму за допомогою замка. Кожний пін складається з двох частин, і вони мають різну довжину. Коли вставляється ключ із правильною нарізкою, то піни приймають певне положення. При цьому місце розділення кожного піну на дві частини становиться на одному рівні. Завдяки цьому ключ можна буде провернути та відчинити двері. У деяких випадках ключ із замка потім можна дістати, у деяких – ні. Тут усе залежить від конструкції.
• Механічний привід. Він може бути різним, але задача його одна: потягнути язичок з пазу та дати можливість замку розблокуватися. Тобто, саме тоді з’являється можливість відчинити двері.
Це стандартна конструкція, котра використовується на всіх циліндрах до механізмів запирання.
Головні особливості сучасних личинок
Основні серед них такі:
• Коли людина дивиться на матеріал деталі, то тут є кілька варіантів. Найдешевшим буде алюміній. Але він м’який та не дуже добре буде витримувати сильний фізичний вплив. Такі серцевини краще ставити на замки, котрі знаходяться всередині приміщення. Там серйозний захист непотрібний.
• Ключі мають певний захист від підробки. Тобто, не так просто буде зробити дублікат. Клієнтові доведеться пред’явити картку покупця, щоб тоді можна було виконати відповідну роботу з копіювання.
• Коли виникає потреба в заміні личинки, то її не доведеться міняти з пошкодженням полотна. Її легко й так змінити. Це прискорює та значно здешевшує процес.
• Циліндр повністю впишеться в дизайн приміщення. Треба тільки правильно підібрати. А за даним фактором обирати механізм не так складно. Головне – пам’ятати, який дизайн на двері приміщення, для якої саме й купується личинка.
• Оскільки механізм – новий, то виробник на нього дає гарантію. Вона триває певний час, і якщо протягом нього щось зламається через певний брак, то можна буде безкоштовно виконати ремонт або просто замінити механізм на новий. Але є ще так звані негарантійні випадки. Вони передбачають поламки з вини людини, котра експлуатувала циліндр.
Тому сучасні личинки вигідно купувати.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки