MENU

Для боротьби з наслідками ядерного удару чи аварії: Україна закуповує ліки від променевої хвороби

105 0

Для боротьби з наслідками ядерного удару чи аварії: Україна закуповує ліки від променевої хвороби

Приблизно через два тижні після того, як російський БпЛА влучив у саркофаг Чорнобильської АЕС, Україна уклала угоду із ізраїльською фірмою Pluri, яка є розробником  клітинної технології на основі плаценти, про допомогу в розробці екстреного реагування на променеву хворобу у разі радіологічної  катастрофи, пише ізраїльська газета Times of Israel, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

Видання зазначає, що компанія Pluri (раніше Pluristem) уклала угоду про  ексклюзивну співпрацю з українським банком пуповинної крові Гемафонд для накопичення та розповсюдження своєї плацентарної клітинної терапії PLX-R18 як потенційного засобу лікування небезпечної для життя променевої хвороби.

Читайте також: Росія може розмістити ядерну зброю в космосі: генсека НАТО висловив занепокоєння

Стан, також відомий як гемопоетичний гострий радіаційний синдром (H-ARS), виникає, коли людина піддається впливу високого рівня іонізуючого випромінювання, наприклад під час ядерної атаки чи аварії. Внаслідок ураження відбувається руйнування кісткового мозку та клітин крові, що призводить до важкої анемії, інфекції та кровотечі. Смерть, як наслідок, може настати через чотири-вісім тижнів, якщо не отримати ефективного лікування.

Pluri працювала над розробкою 3D-технології для імітації того, як живі клітини взаємодіють з тілом, щоб рости та розширюватися, останні двадцять років. Біотехнологічна фірма використовує стовбурові клітини, отримані з плаценти, переданої здоровими жінками, які народили за допомогою кесаревого розтину в лікарнях по всій країні. Окремі клітини плаценти культивуються у запатентованій 3D-біореакторній системі з мікросередовищем, яке нагадує та імітує людське тіло.

«Клітини є будівельними блоками життя – все в нашому світі починається і закінчується клітинами», — заявив комерційний директор Pluri Німрод Бар Цві.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини