Уже в липні санкції ЄС проти РФ можуть бути зупинені, а заморожені активи розблоковані: в Євросоюзі шукають вихід, – журналістка
В Євросоюзі напрацьовують кілька варіантів, щоб уникнути ситуації зупинки санкцій проти РФ.
Кореспондентка Тетяна Висоцька розповіла в етері "Еспресо", що Угорщина у липні може заблокувати рішення про 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії, а також продовження решти 16 пакетів, інформує UAINFO.org.
"Європа має доєднатись до перемовин, коли будуть обговорюватись санкції проти РФ. Тобто, їх зняття, або не зняття. До речі, в Європі ходять чутки, що Росія запропонувала США використати частину заморожених коштів для закупівлі американських цивільних літаків. Втім, дуже чудовою новиною є те, що в ЄС розуміють важливість санкцій і що вони є важелем впливу на Росію", - розповіла Висоцька.
Кореспондентка розповіла, що в Євросоюзі напрацьовують кілька варіантів, щоб уникнути ситуації зупинки санкцій проти РФ. Там розглядають кілька варіантів, як залишити заморожені активи РФ у Європі заблокованими.
Читайте також: В Естонії зробили прогноз, що буде при блокуванні Орбаном санкцій проти РФ
"Віктор Орбан вже погрожує тим, що він не хоче вводити жодних додаткових санкцій проти Росії. Втім, головна проблема полягає в тому, що затверджувати новий пакет і продовжувати решту 16 пакетів санкцій проти РФ мають всі 27 держав ЄС. Це голосування має відбуватись вже у липні. Тобто, голос Угорщини необхідний. В ЄС вже працюють над планом “Б” і не одним, якщо Орбан проголосує проти продовження санкцій проти РФ. Активно обговорюється варіант, коли кожна країна ЄС, окрім Угорщини, вводила ці пакети санкцій одноосібно. Цілком можливо, що у липні, якщо Угорщина піде на принципи й на Орбана не знайдуть важелів тиску, санкції проти Росії на рівні ЄС будуть припинені, але одномоментно всі 26 країні Євросоюзу приймуть ці санкції на основі своїх законодавств. Також існує проблема в тому, що в цих 16 пакетах санкцій лежить більша частина заморожених активів РФ. Відповідно вони можуть бути розморожені, а це понад 210 млрд євро. Втім, у цьому плані теж ведеться активна робота, що не допустити цього. Бо в цьому не зацікавлені ані в ЄС, ані в США", - підсумувала вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки