"Сто днів бездарності": The New Yorker підсумував список невдач Трампа
Тепер, через 100 днів президентства Дональда Трампа, є чітке розуміння, що його перший термін і перша спроба встановити авторитарне панування були лише репетицією.
Про це пише головний редактор американського тижневика The New Yorker Девід Ремнік, підбиваючи підсумки перших сто днів Трампа в Білому домі та характеризуючи їх як «сто днів бездарності». (29 квітня буде 100-й день відтоді, як Дональд Трамп знову став президентом США після церемонії інавгурації 20 січня 2025 року. - Ред.), інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Ремнік зазначає, що Трамп ніколи не приховував ні своїх мотивів, ні свого характеру. До влади він прийшов 2017 року, вихваляючи нелібералізм Ендрю Джексона (перший президент США від Демократичної партії) і Вільяма Мак-Кінлі (25 президент США), розмахуючи банером Чарльза Ліндберга (легендарний льотчик, герой Америки) «Америка понад усе».
Трамп, підкреслює Девід Ремнік, розважався, налаштовуючи проти себе європейських союзників та оголошуючи НАТО «застарілим», але тепер є підстави вважати, що його перший термін і перша спроба встановити авторитарне панування були лише аматорським часом, репетицією.
«Рефлекси й амбіції в нього були — він просто ще не знав, що саме робить», — підкреслює редактор TNY.
Читайте також: Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер: підхід Трампа до війни в Україні показує слабкість США
Трамп завдав чимало шкоди, проте деякі його найзаповітніші амбіції залишилися нереалізованими. Він програв перевибори, але, як підкреслює Девід Ремнік, не зупинився.
Дійшовши висновку, що Джо Байден занадто слабкий, щоб перемогти, Дональд Трамп виявився правий. Ба більше, пише автор статті, він вирішив залишатися собою, але ще більшою мірою — Трампом без обмежень. Він також залишився вірним своєму головному джерелу натхнення — відплаті.
Ремнік також акцентує, що для потенційних радників і чиновників ключовою умовою був послух, і Адміністрація тепер укомплектована наскільки-догідливими. При цьому некомпетентність не є перепоною для працевлаштування. Як один із прикладів редактор TNY вказує на Піта Хегсета, який із телеведучого на Fox News перетворився на главу Пентагону.
Аналізуючи перші сто днів Трампа в Білому домі, Девід Ремнік зазначає, що список невдач вражає і передбачуваний одночасно. Без явної мети президент США відштовхнув Європу, Японію, Мексику і Канаду, ще більше підірвав НАТО і ще яскравіше продемонстрував свою схильність до російського диктатора Володимира Путіна. Він делегував Ілона Маска вчинити беззаконня проти держагентств, які рятують величезну кількість життів, а також із неприхованим задоволенням депортував більше двохсот осіб у «сальвадорський ГУЛАГ» (в'язниця CECOT). Продовжуючи перераховувати діяння Трампа, редактор TNY також вказав на тарифи, які моментально дестабілізували світову економіку.
«Можливо, це найгірший автогол в історії», — припустив автор публікації.
Читайте також: Раніше Трамп міг шантажувати Україну допомогою, зараз підписувати принизливий мир немає сенсу — експерт
Девід Ремнік також підкреслив, що, ведучи свою кампанію помсти, Дональд Трамп розв’язав війну проти наукових, комерційних і юридичних установ. Двома показовими моментами в житті чинної адміністрації США Ремнік називає зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та президентом Сальвадора Наїбом Букеле.
Під час першої Трамп поводився з моральним героєм, як із невдячним негідником, а під час другої — із садистським диктатором як зі спорідненою душею.
Останніми тижнями, пише Ремнік, на вулицях і в судах з’явилися обнадійливі ознаки опозиції Дональду Трампу, однак страх і пристосуванство все ще беруть гору.
Адміністрація Трампа веде наступ на основні принципи, і він триватиме доти, «доки не відчує опір народу, який більше не буде цього терпіти», резюмував редактор The New Yorker.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки