Кориця може знижувати ефективність деяких ліків – дослідження
Кориця традиційно вважається корисною спецією, особливо в контексті контролю рівня цукру в крові та боротьби із запаленням, пише NV, інформує UAINFO.org.
Однак нещодавнє дослідження, опубліковане в Food Chemistry: Molecular Sciences, порушує важливе питання: чи може часте або надмірне споживання кориці впливати на ефективність ліків?
Дослідники вказують на відсутність достатніх наукових даних про те, як саме компоненти кориці взаємодіють з лікарськими препаратами в організмі людини. Останніми роками інтерес до rjhbws значно зріс, зокрема через її потенційну користь для людей з діабетом 2 типу. За прогнозами, світовий ринок кориці зросте на 412,9 мільйона доларів у період з 2024 до 2028 року — зокрема завдяки зростаючому використанню її екстрактів у фармацевтичній промисловості.
Читайте також: Чому з віком росте живіт? – дослідження
Щоб з’ясувати, чи може кориця впливати на метаболізм медикаментів, вчені провели лабораторну модель травлення людини. Під час експерименту вони проаналізували дії коричної олії та двох її ключових компонентів — коричного альдегіду і коричної кислоти. Виявилося, що під час перетравлення ці речовини активують так звані ксенобіотичні рецептори — особливі білки, які беруть участь у розпізнаванні та виведенні з організму чужорідних сполук, зокрема ліків.
Активація цих рецепторів може призвести до прискореного виведення медикаментів з організму. За словами вчених, це здатне знизити концентрацію препарату в крові та послабити його терапевтичний ефект. Іншими словами, людина може не отримати очікуваної дії від життєво важливих ліків, якщо паралельно вживає корицю у великих дозах.
Читайте також: Світлана Фус: "Передозування" корицею може викликати пошкодження печінки і впливати на згортання крові
Хоча дослідження не називає конкретну кількість кориці, яку можна вважати «надмірною», автори наголошують: у разі регулярного прийому сильнодіючих препаратів особливо важливо проявляти обережність. Передусім ідеться не про спецію, використовувану в кулінарії, а про концентровані продукти — наприклад, добавки з корицею, які стають дедалі популярнішими серед прихильників ЗСЖ.
«Ми знаємо, що коричний альдегід здатний активувати рецептори, що беруть участь у метаболізмі ліків, і це може становити ризик для здоров’я», — пояснив Білл Герлі, головний науковий співробітник Національного центру досліджень натуральних продуктів при Університеті Міссісіпі. — «Але щоб точно зрозуміти масштаб впливу, нам необхідні клінічні дослідження».
Читайте також: Вчені назвали найшкідливіші для серця продукти
Поки такі дослідження не проведені, фахівці рекомендують пацієнтам, особливо тим, хто приймає рецептурні ліки, консультуватися з лікарем перед початком вживання добавок з корицею або продуктів з її високою концентрацією.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки