"Гроші, а не акт героїзму": росіяни до жаху бояться жорстокої війни Путіна, – The Times
Навіть грошові виплати не можуть переконати населення країни-агресорки Росії ризикувати своїм життям в армії, а результати соцопитувань щодо війни проти України викликають сумніви, бо респонденти бояться озвучувати свою справжню думку.
Про це пише The Times, аналізуючи настрої в суспільстві РФ і розкриваючи, чому «параноїдальні патріоти Путіна», росіяни, бояться його жорстокої війни, розв’язаної проти України, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Як зазначає автор публікації, у той час як Москва готується до урочистостей з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною, на одній із будівель розміщено оголошення, що закликає новобранців записатися на військову службу з обіцянкою високих виплат
«Хоч би як президент Путін намагався провести порівняння між боротьбою Радянського Союзу з нацизмом у Другій світовій війні і його нинішньою сфабрикованою кампанією „денацифікації“ в Україні, ця реклама є нагадуванням про неминучу різницю між двома конфліктами», — підкреслює автор статті.
Він також вказує, що в той час, як мільйони радянських людей встали на захист своєї батьківщини добровільно, армія російського диктатора представляє дедалі більше найманий контингент.
Читайте також: На ТОТ Херсонщини морги завалені тілами російських військових: поховати цивільних можливо лише за місяць, – журналістка
У коментарі The Times політолог Кирило Рогов пояснив, що люди знають, що відхід на війну — це фінансове й усвідомлене рішення. Тому, додав він, якщо когось із їхніх знайомих вбивають на фронті, росіяни можуть відчути жалість, але водночас відчуття, що це був акт героїзму в ім'я країни — немає.
Своєю чергою науковий співробітник одного з університетів Москви, який у статті вказаний як Олександр, повідомив, що відчуватиме «вічну провину» за те, що його країна розв’язала війну проти України. За його словами, 9 травня стало в РФ «головним днем пропаганди».
Як пише The Times, повсякденне життя в Росії стає дедалі більш мілітаризованим, а свято День Перемоги — це ще й «демонстрація могутності сучасної Росії». Втім, важко стверджувати, наскільки успішно кремлівська пропаганда впливає на уми простих росіян. Так, незалежний центр опитувань на території Росії Левада-Центр протягом останніх років повідомляв про підтримку росіянами війни проти України на рівні 70−80%. Однак достовірність результатів цих опитувань викликає сумнів через острах висловлювати свою думку в тоталітарній країні, зазначає The Times.
На думку Кирила Рогова, більшість росіян загалом підтримують війну, але «не відчувають жодної відповідальності за неї». Він також висловив переконання, що люди не розуміють причин війни проти України. «Вони бачать у ній війну Путіна», — сказав політолог.
Читайте також: Британська розвідка: 2025 рік може стати "найдорожчим" роком війни для Росії
Своєю чергою соціолог-дослідниця Марина, яка їздить РФ і опитує людей про їхнє ставлення до війни, розповіла в коментарі виданню, що, всупереч усім зусиллям держави, ставлення людей до війни стає дедалі більш апатичним. Всупереч думці про швидку мілітаризацію населення РФ, «війна стає звичною і, отже, невидимою частиною реальності».
Так, учасники опитування в Бурятії підтвердили, що багато хто з них розглядає війну винятково з погляду фінансової вигоди і називали відправку на фронт «відрядженням».
Розмірковуючи, чому люди стають дедалі байдужішими до війни РФ проти України, Марина зазначила, що «люди розуміють, що ні на що не можуть вплинути, від них нічого не залежить, і тому вони вирішили, що не варто про це думати». Вона також підкреслила, що таку саму апатію, що зростає, відчували й ті, хто раніше був проти війни.
Частково причиною цьому є широкомасштабні державні репресії, пише The Times. Росіяни бояться обговорювати війну або політику через страх доносу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки