В Угорщині знайшли артефакти віком понад три тисячі років
На вершині стародавнього вулканічного пагорба в західній Угорщині археологи знайшли понад 300 металевих артефактів віком до 3400 років.
Про це повідомляє журнал Antiquity, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Нове дослідження проливає світло на загадковий народ, який населяв ці землі в пізньому бронзовому і ранньому залізному століттях.
Роботи велися на пагорбі Шомло — височині вулканічного походження, яка різко виділяється на тлі рівнинного ландшафту. Сьогодні цей регіон славиться виноробством, а в ХІХ столітті місцеві фермери почали випадково знаходити стародавні прикраси та зброю.
Читайте також: У Туреччині вчені знайшли давно загублену цивілізацію кам'яного віку
З 2023 по 2024 роки археологи за допомогою металошукачів і лідара — технології лазерного сканування з повітря — виявили щонайменше шість скарбів, захованих між XV і IX століттями до н. е. Серед їхніх знахідок: бронзові ювелірні вироби, мечі, сокири, бойові нагороди, бурштинові намистини, уривки тканин і ікла тварин.
Найдавніші артефакти датуються 1400−1300 роками до н. е., а більша їхня частина — між 1080 і 900 роками до н. е. Дослідники вважають, що в давнину Шомло був осередком влади вождів-воїнів. Однак, ким саме були його мешканці - досі загадка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки