MENU

Зустріч Сі та Путіна у Москві – це сигнал двох автократів третьому, – аналітик

408 0

Зустріч Сі та Путіна у Москві – це сигнал двох автократів третьому, – аналітик

У мріях Сі про світове панування для Росії явно не передбачено рівноправного місця. Він все ще хоче повернути собі Східний Сибір. 

Незалежний фахівець з Азії Метью Хендерсон вважає зустріч на параді у Москві російського диктатора Владіміра Путіна та лідера КНР Сі Цзіньпіна — ретельно зрежисованою можливістю показати єдність двох автократів перед "обличчям третього". У колонці для The Telegraph автор наголосив, що "поглиблення довіри" і "зміцнення співпраці" Сі та Путіна повинно показати світові, що вони мають намір кинути виклик США, послабити та принизити їх, відкривши шлях до нового світового порядку. Він буде заснований на власній версії реалполітики КРН та РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua. 

Читайте також: "Нерозлучні друзі": Сі Цзіньпін у Москві підтримав заяви Путіна про війну в Україні

"Як висловився Сі у своїй характерній манері непрямих формулювань, обидва лідери зіткнулися з "новою ерою"..."однобічності та гегемоністських практик сильних" — читай: другого терміну Трампа", — пише Хендерсон. 

Ще одна мета зустрічі — вказати на авторитет Путіна, який підкріплюється мовчанням Сі. Російський диктатор "розтринькав" на війну проти України велику кількість життів та ресурсу. Втім, все це покривається завдяки критично важливій торгівлі енергоресурсами з Китаєм.

"Сьогодні Росія набагато більше залежить від Пекіна, ніж Китай — від усього, що може запропонувати Москва", — пише автор.

Читайте також: Помічник Путіна Ушаков: "США розчаровують нас більше, ніж ми їх"

Тим часом Сі хоче використати Путіна як "проксі-союзника", аби послабити та виснажити Захід, створивши геополітичне перенавантаження для США. Насправді ж лідер КНР створює умови для безапеляційної, нульової стратегії великодержавного реваншу — "Великого відродження китайської нації".

Втім, у його "мріях" про світове панування для Росії явно не передбачено рівноправного місця, адже він все ще прагне повернення в тому числі великих сибірських територій. Ними КНР поступилася Росії в XIX столітті. Тож Китай, який сьогодні є головним покупцем величезних обсягів газу і нафти зі Східного Сибіру, фактично платить "оренду" за те, що сподівається одного разу успадкувати.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини