Путін домагається капітуляції України, приховуючи нездатність РФ досягти її на полі бою – ISW
Схиляючи Україну до фактичної капітуляції через переговори на базі т.зв. «Стамбульських протоколів», Володимир Путін намагається приховати обмежені можливості російських військових та відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років.
Про це пишуть у своєму новому звіті аналітики Інституту вивчення війни, передає NV, інформує UAINFO.org.
Будь-яка угода, заснована на т.зв. «Стамбульських протоколах» 2022 року, до чого схиляє Україну російський диктатор Володимир Путін, буде документом про капітуляцію України — адже ці документи фактично включають вимоги Росії щодо повної капітуляції офіційного Києва, підкреслюють аналітики ISW.
Вони підкреслюють, що Путін і його помічник Юрій Ушаков дали зрозуміти, що такі переговори повинні проходити «з урахуванням підсумків переговорів 2022 року та ситуації «на землі». Путін та Ушаков мають на увазі проєкт угоди, висунутий Росією у квітні 2022 року, за умовами якого Україна б залишилася безпорадною для захисту від потенційної майбутньої російської агресії, нагадують фахівці Інституту вивчення війни.
У березні та червні 2024 року видання Wall Street Journal (WSJ) та New York Times (NYT) повідомляли, що отримали кілька версій проєктів протоколів з переговорів між Україною та Росією у квітні 2022 року в Стамбулі. Ці документи вимагали від України:
Читайте також: Путін запропонував Україні прямі переговори "без попередніх умов" та назвав дату
- відмовитися від своїх прагнень до членства в НАТО;
- внести зміни до своєї Конституції, додавши положення про нейтралітет, яке забороняло б Україні вступати до будь-яких військових альянсів, укладати військові угоди, а також розміщувати іноземні військові контингенти, інструкторів чи системи озброєння в Україні;
- обмежити українську армію кількістю у 85 000 солдатів, 342 танків та 519 артилерійських систем;
- дальність дії українських ракет мала б бути обмежена 40 кілометрами, що дозволило б російським силам розгортати критично важливі системи озброєння та логістику поблизу України, не боячись ударів;
- Росія також вимагала, щоб гарантами безпеки угоди виступала сама РФ, а також Китай, США, Велика Британія, Франція та Білорусь;
- при цьому держави-гаранти мали б «розірвати міжнародні договори та угоди, несумісні з постійним нейтралітетом [України]», включаючи угоди про військову допомогу.
В ISW нагадують, що Росія наполягала на цих умовах у перший і другий місяці війни, коли російські війська наступали на Київ, а також по всьому фронту на північному сході, сході та на півдні України. Зараз Росія намагається повторити ці ж вимоги після трьох років війни, хоча Сили оборони України відтоді успішно змусили Росію вивести війська з півночі України, звільнили значні ділянки території в Харківській та Херсонській областях та уповільнили темпи просування Росії по всьому театру військових дій. Водночас Путін відхиляє спільну пропозицію США, України та Європи щодо повного припинення вогню та натомість продовжує вимагати капітуляції України, намагаючись досягти своїх стратегічних цілей, затягуючи переговори і продовжуючи завоювання на полі бою.
Читайте також: «Чекаю особисто. Не затягуйте вбивства!» - Зеленський викликає Путіна на зустріч у Туреччині
Путін також продовжує вимагати, щоб будь-які переговори були спрямовані на усунення, як формулює це Росія, «першопричин» її війни проти України. Раніше Кремль неодноразово заявляв, що Росія має усунути «корінні причини» або «першопричини» війни проти України, які російські чиновники визначили як нібито порушення НАТО своїх «зобов'язань» не розширюватися у Східну Європу та вздовж кордонів Росії в 1990-х, 2000-х та 2010-х роках, а також нібито дискримінацію українським урядом етнічних росіян, російської мови, ЗМІ та культури в Україні. На додачу до цього кремлівські чиновники нещодавно заявили, що будь-яка угода про припинення вогню має також обмежувати можливості України мобілізувати та навчати нові війська й отримувати західну військову допомогу. Водночас Росія не пропонує аналогічних поступок щодо аналогічного обмеження власних зусиль, спрямованих на формування збройних сил та виробництво оборонної продукції, підкреслюють в ISW. Тож заклики до усунення цих нібито «першопричин» війни та обмеження можливостей України щодо формування ЗСУ відповідають вимогам Путіна щодо нейтралітету України, а також довоєнній вимозі Кремля, яка вимагала б від НАТО повернення до меж Альянсу до 1997 року.
Отже, Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо ідеї повного 30-денного припинення вогню в Україні, резюмують фахівці Інституту вивчення війни. Вони підкреслюють, що кремлівські чиновники нещодавно активізували свою взаємодію із західними ЗМІ, намагаючись звертатися напряму до адміністрації Трампа та американської громадськості і подавати як нібито обґрунтовані умови капітуляції України, запропоновані Росією. Заява Путіна у ніч проти 11 травня та нещодавні інтерв'ю речника Кремля Дмитра Пєскова західним ЗМІ є частиною спроби насадити ці кремлівські наративи в західному інформаційному просторі. Мета Москви при цьому — переконати Захід, що Росія здатна підкорити всю Україну військовою силою, а також залякати Україну та Захід, аби вони поступилися вимогам Росії.
Насправді ж така риторика Путіна — це спроба приховати обмежені можливості російських військових та відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років, резюмують в ISW. Путін та інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх воєнних цілей, які рівносильні повній капітуляції України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії. Кремль брехливо намагається зобразити, що нібито готовий до добросовісних переговорів з Україною, хоча продовжує атакувати українські позиції на передовій та створювати умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчі роки, наголошують аналітики Інституту вивчення війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки