Вперше у світі за допомогою "редагування" ДНК врятували смертельно хворе немовля
Команда лікарів та вчених вперше застосувала персоналізоване редагування генів для лікування рідкісного генетичного захворювання немовляти.
Як пише Engadget, цей революційний метод заснований на технології CRISPR, яка дозволяє вносити точні зміни до ДНК людини. Про результати лікування повідомили у журналі The New England Journal of Medicine, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Пацієнтом став малюк, на ім'я Кей Джей, який народився з дефіцитом ферменту CPS1 - дуже рідкісним захворюванням, при якому організм не може правильно переробляти аміак. Ця патологія призводить до тяжких ушкоджень мозку, затримки розвитку і навіть необхідності пересадки печінки. За статистикою, близько 50% дітей із цим діагнозом помирають у перший тиждень життя.
Читайте також: У США біла жінка народила чужу темношкіру дитину: як так сталося
Як зазначається, щоб допомогти малюкові, лікарі створили для нього індивідуальну терапію на основі CRISPR. Цей метод дозволяє точно виправити мутації у ДНК, усуваючи причину хвороби. Створенню такої методики лікування передували роки досліджень та робота безлічі вчених, включаючи відкриття технології CRISPR та розшифровку людського геному, що дозволило точно виявити потрібну мутацію.
Фахівці вважають, що подібний підхід може в майбутньому застосовуватися для лікування інших генетичних захворювань, таких як серповидно-клітинна анемія, кістозний фіброз, хвороба Гентінгтона та дистрофія м'язів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки