Макрон та Мелоні посперечалися через Україну, Мерц намагається врегулювати конфлікт, – FT
Прем'єрку Італії Джорджію Мелоні не запросили приєднатись до лідерів Коаліції охочих під час розмови з Трампом в Албанії щодо України. Президент Франції Емманюель Макрон звинуватив її в поширенні неправдивої інформації, а канцлер Німеччини Фрідріх Мерц намагається згладити конфлікт.
Як пише The Financial Times, все почалося в п'ятницю, 16 травня, під час саміту Європейського політичного співтовариства в Албанії, де зібралося близько 40 європейських лідерів, включаючи Володимира Зеленського, передає UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".
Попри присутність Мелоні на саміті, вона не приєдналася до окремої зустрічі з президентом Зеленським, в якій брали участь канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент Франції Емманюель Макрон, прем'єр Британії Кір Стармер і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. На цій зустрічі обговорювали результати мирних переговорів щодо України, що відбулися того дня в Стамбулі.
Мелоні, відома своєю підтримкою Києва та водночас добрими особистими стосунками з Дональдом Трампом, заявила італійським журналістам, що її не запросили до цієї групи через відмову відправити війська в Україну в рамках Коаліції охочих для забезпечення безпеки після будь-якої мирної угоди.
"Італія вже давно заявила, що не бажає відправляти війська в Україну, - сказала вона журналістам у Тирані. - Для нас немає сенсу долучатися до форматів, що мають цілі, в яких ми не бажаємо брати участь".
Читайте також: Лідери "Коаліції охочих" поговорили з Трампом перед його телефонною розмовою з Путіним
Макрон натомість заявив, що розгортання військ не обговорювали ні в Тирані, ні в Києві минулих вихідних, куди він приїхав разом зі Стармером, Мерцом і Туском - і без Мелоні.
"Дискусія стосується припинення вогню - уникаймо поширення неправдивої інформації. Її й так достатньо з боку Росії", - заявив французький президент.
Мерц, який зустрівся з Мелоні перед недільною інавгураційною месою Папи Лева XIV, спробував згладити конфлікт. Він сказав, мовляв, обидва лідери погодилися, що Італія "повинна відігравати певну роль" у всіх європейських мирних ініціативах в Україні.
"Я проведу переговори в Європейському Союзі найближчими днями, щоб залучити Італію до всіх наших зусиль з врегулювання цього конфлікту, - зауважив Мерц у Римі. - Ми не повинні дозволити розділити себе".
Він додав, що не існує членів ЄС "першого або другого ешелону" і що всі країни прагнуть "закінчити цю війну якомога швидше".
Читайте також: На Мелоні обрушилась критика через її відсутність на саміті в Києві, - Euractiv
Відсутність Мелоні у складі Коаліції охочих, а також її відкрита критика з боку Макрона викликала хвилю обурення в Італії. Критики звинуватили її в тому, що вона відсторонює свою країну від прийняття важливих рішень, і в брехні про справжні причини її неучасті.
Взаємна неприязнь між французьким та італійським лідерами вже неодноразово проявлялася з моменту приходу Мелоні до влади. Наприклад, на початку 2023 року Макрон не запросив її на приватну вечерю із Зеленським. Також у Мелоні були напружені стосунки з попередником Мерца, Олафом Шольцем, зокрема через його критику її міграційної політики.
На відміну від Шольца, Мерц, чия партія також виступає за жорсткішу міграційну політику, прагнув продемонструвати тепліші стосунки з Мелоні. Він наголосив на спільному прагненні до "сильної, безпечної і конкурентоспроможної Європи" та висловив вдячність за встановлення "тісного контакту".
"Разом ми хочемо сильної, безпечної і конкурентоспроможної Європи, - сказав він. - І тому я дуже вдячний, Джорджіє, що ми змогли встановити тісний контакт один з одним за перші кілька днів".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки