Трамп навряд чи запровадить нові санкції проти Росії, оскільки вони перешкоджатимуть діловим можливостям – NYT
Додаткові санкції проти Росії можуть «перешкоджати діловим можливостям», а президент США Дональд Трамп хоче максимізувати їх для американців, повідомляє NYT із посиланням на джерело у Білому домі, передає NV, інформує UAINFO.org.
За даними співрозмовників NYT, Трамп відмовився від власних погроз приєднатися до європейської кампанії тиску, яка включала б нові санкції проти Росії.
NYT пише, що для Трампа це розворот. У своїх дописах у соціальних мережах в останні місяці він епізодично погрожував тарифами і санкціями проти Росії, якщо вона відмовиться приєднатися до України в оголошенні 30-денного, безумовного припинення вогню.
Читайте також: Глава МЗС Польщі: Коли Трамп визнає, що Путін грається з ним, – будуть сильні санкції
Видання зазначає, що Трамп прагне допомогти американським компаніям отримати вигоду від російського енергетичного сектору та рідкісноземельних корисних копалин, серед інших потенційних сфер для інвестицій. Поки що Трамп і його команда з національної безпеки наполягають на тому, що жодна з цих угод не може відбутися до укладення мирної угоди між Росією та Україною.
За словами джерел видання, Путін, схоже, розуміє прагнення Трампа до торгівлі, і значну частину їхніх розмов він спрямував на потенційні економічні відносини. Як наслідок, Європа зараз рухається до нових санкцій, а Сполучені Штати, схоже, готові рухатися в протилежному напрямку, прагнучи обійти Україну і розвивати ширші відносини з Росією.
Високопоставлений європейський чиновник, який брав участь у дискусіях за зачиненими дверима, сказав, що Трамп ніколи раніше не був зацікавлений у приєднанні до санкцій проти Росії, якщо вона відмовиться дотримуватися безумовного припинення вогню. Його погрози виглядали здебільшого перформативними, а Сполучені Штати не долучилися до розробки нових серйозних санкцій.
Читайте також: Трамп заявив, що не буде вводити нові санкції проти Росії
Розбіжності між американцями та європейцями щодо підтримки України, ймовірно, досягнуть апогею під час двох майже одночасних самітів: G7 у Канаді в середині червня та саміту НАТО в Гаазі тижнем пізніше. На другому саміті, зокрема, йтиметься про довгострокову підтримку України та кроки зі стримування російських військ, щоб вони не кинули виклик слабшому члену Атлантичного альянсу, а також про те, чи прийде Трамп на допомогу цьому члену згідно з договором НАТО.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки