У РФ придумали причину не підписувати меморандум з Україною
Днями глава Кремля Володимир Путін заговорив про меморандум, який у майбутньому може привести до договору про мир в Україні. Але тепер влада РФ придумала причину, щоб зірвати можливе підписання.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прокремлівське ТАСС, інформує UAINFO.org.
У коментарі ЗМІ директор правового департаменту МЗС РФ Максим Мусіхін заявив давнє пропагандистське гасло, що для підписання документа необхідна "нова влада" в Україні. За його словами, голова Верховної Ради може не підійти на роль підписанта, а президент України Володимир Зеленський нібито нелегітимний.
"Важливим є те, чий підпис (на документах - ред.), тому що зараз нинішній їхній керівник уже давно втратив навіть внутрішню легітимність, не те що зовнішню. Відповідно, можуть бути проблеми з дійсністю будь-якого договору, який підписується такою особою", - сказав він.
Читайте також: Президент Чехії: Вихід США із переговорів про припинення вогню в Україні буде "подарунком" для Кремля
Представник МЗС РФ каже, що потрібно бути точно впевненим, що з українського боку підписує домовленість про врегулювання ж "людина, яка має на те мандат народу", "інакше будуть проблеми". Причому він підкреслив, що Зеленський не підходить на роль підписанта.
"Треба, щоб український народ у вільному волевиявленні визначив свого нового керівника. Тоді буде легітимний підписант. А зараз ідеться про якісь внутрішні вимоги української конституції. За ідеєю, якщо формально дивитися, це в голови парламенту (у цьому випадку Руслана Стефанчука - ред.) якісь повноваження щодо підписання. Чи дозволять йому це робити всередині власної країни - велике питання", - заявив чиновник.
Читайте також: Україні нічого не відомо про ідею "меморандуму" Путіна, Трамп де-факто підтвердив відхід від ролі посередника – FT
Він також зазначив, що меморандуму, який Путін обговорював із президентом США Дональдом Трампом, "потрібен новий підписант", проте зараз це нібито "є проблемою". Крім того, Мусіхін додав, що потрібно буде задуматися і про підписанта документів щодо врегулювання загалом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки