У Овальному кабінеті розгорівся новий скандал
Перша зустріч між президентом США Дональдом Трампом і президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою почалася у дружній атмосфері, але швидко перейшла в напружену суперечку після того, як репортер запитав Трампа про рішення США прийняти білих південноафриканців як біженців.
Про це у середу, 21 травня, повідомляє NBC News, передає NV, інформує UAINFO.org.
Трамп неправдиво заявив, що в ПАР був геноцид проти світлошкірих людей, що Рамафоса та інші південноафриканці рішуче заперечували.
Напружена зустріч у середу стала однією з низки складних переговорів президента Дональда Трампа з іноземними лідерами в Овальному кабінеті, зазначає видання. Вона відбулася на тлі загострення відносин між США і Південно-Африканською Республікою. Причиною стали критика Трампа та Ілона Маска щодо південноафриканських законів про расову рівність.
Це призвело до того, що США погодилися приймати світлошкірих біженців з ПАР, але водночас посилили обмеження на в'їзд для біженців з інших країн.
Рамафоса відреагував на змонтоване відео, яке містило кадри, де люди говорять про «перерізання горла» і стрілянину в білих людей, заявивши, що коментарі на відео «не є державною політикою». Пізніше міністр сільського господарства Південної Африки зазначив, що багато людей, які фігурують, є членами партій меншин, які не входять до правлячої коаліції країни.
«У нас в ПАР багатопартійна демократія, яка дозволяє людям висловлювати свою думку», — сказав він.
Як зазначає CNN, більшість інформації, яку використовував президент США, намагаючись довести, що в Південній Африці відбувається «геноцид білих», неодноразово спростовувалась.
Частина південноафриканців вважає, що поширена інформація — це пропаганда AfriForum — лобістської групи світлошкірих африканців, яку критикують за те, що вона є «білою націоналістичною групою».
Як повідомляє CNN, перевірка даних південноафриканської поліції не підтвердила заяви про «геноцид білих». У відео, яке продемонстрував Трамп, нібито зображені поховання тисяч білих фермерів уздовж дороги. Проте президент Рамафоса заявив, що не впізнає це відео, а жодних доказів правдивості заяв Трампа надано не було.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки