Марк Рютте відкрив саміт НАТО у Гаазі
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відкрив саміт Альянсу "в небезпечний момент для мільярда громадян".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Рютте, якого цитує the Guardian, інформує UAINFO.org.
"Небезпечний момент"
Як відзначив Рютте, повномасштабна війна Російської Федерації (РФ) проти України продовжується, а "агресивна група супротивників" прагне розколоти Альянс та кинути йому виклик.
Читайте також: Президент Фінляндії назвав причини, чому гаазький саміт НАТО буде історичним
"На Близькому Сході триває війна. Тероризм становить постійну загрозу, а нові технології відкривають можливості, але також створюють багато серйозних викликів у сфері безпеки. З огляду на це, ми стоїмо разом, об'єднані в НАТО...", - заявив він та додав, що співпраця Північної Америки та Європи є "переможною комбінацією".
Посилення витрат на оборону
У тому ж числі Рютте привітав ціль у витраті 5% ВВП на оборону та плани щодо нарощування оборони.
Він додав, що країни-члени Альянсу домовляться про подальше збільшення оборонного виробництва, що Збройні сили НАТО були забезпеченими усім необхідним. Зокрема це означатиме розширення оборонної промислової бази по обидва боки Атлантики.
Читайте також: Рютте порадив не слухати Трампа щодо НАТО, а дивитися, що він робить
"Наші рішення включають продовження підтримки України, а також сприяння справедливому і тривалому миру. Ми всі хочемо, щоб кровопролиття припинилося. Ми закликаємо Росію припинити агресію проти України", - заявив генеральний секретар НАТО.
У зверненні до президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа Рютте заявив, лідерство голови Білого дому в цьому питанні принесло 1 трильйон доларів додаткових витрат від європейських союзників з 2016 року.
"Сьогоднішні рішення принесуть ще трильйони для нашої спільної оборони, щоб зробити витрати між Америкою та її союзниками більш рівними та справедливими", - зауважив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки