ЦРУ переглянуло звіт про втручання РФ у вибори 2016 року
У новому звіті ЦРУ підтверджуються попередні висновки про те, що Росія втручалася у вибори в США 2016 року, щоб допомогти на той час кандидату від республіканців Дональду Трампу перемогти демократичну суперницю Гілларі Клінтон.
Про це повідомляє Reuters, передає NV, інформує UAINFO.org.
У новому огляді «не ставиться під сумнів якість і надійність» суворо засекреченого попереднього звіту ЦРУ, але ставиться під сумнів високий рівень достовірності, який ЦРУ і ФБР надали цьому висновку. Згідно з новим оглядом, ЦРУ вважає, що попередній оцінці слід було надати рівень «помірної достовірності».
Трамп раніше відкидав висновок розвідувального співтовариства, незасекречену версію якого було оприлюднено в січні 2017 року. Після зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним у листопаді 2017 року Трамп заявляв, що вірить запевненням диктатора про його невтручання в американські вибори.
Читайте також: Трамп похвалив висловлювання Путіна і заявив, що той знову "поважає" США
Директор ЦРУ Джон Реткліфф наказав підготувати новий огляд оцінки розвідки щодо втручання РФ у вибори та розділ «Витягнуті уроки» для сприяння «аналітичній об'єктивності та прозорості».
Аналітичне управління ЦРУ, яке проводило огляд, «виявило численні процедурні аномалії» в тому, як готувалася засекречена оцінка російського втручання у вибори в грудні 2016 року. Зокрема, згідно з новим оглядом, «дуже стислі терміни… і надмірна участь керівників агентств… призвели до відхилень від стандартних практик у підготовці, координації та перевірці» доповіді, йдеться в новому звіті.
«Ці відхилення перешкоджали зусиллям, спрямованим на застосування суворої професійної практики, особливо щодо найсуперечливіших суджень в оцінці», — йдеться у звіті.
Однак цей огляд не заперечує висновку про те, що Путін використовував дезінформацію і кібер-кампанію, щоб схилити голоси виборців у 2016 році на користь Трампа. У звіті двопартійного комітету Сенату з питань розвідки за 2018 рік теж міститься такий висновок.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки