У Києві вважають, що рішення щодо зброї є спробою Вашингтона вичавити політичні поступки, – The Economist
Призупинення Вашингтоном поставок зброї Україні може бути пов’язане зі скороченням збройових запасів США, але Київ вважає, що таким чином його підштовхують до політичних поступок.
Про це пише The Economist, називаючи призупинення постачань зброї «зловісним» і зазначаючи, що навряд чи можна було вибрати найгірший для цього час, оскільки останніми тижнями Україна пережила одні з наймасштабніших повітряних атак з боку країни-агресора РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
За словами українських чиновників, у ніч на 1 липня Пентагон розгорнув вантажні літаки, які доставляють ракети для ППО та інше озброєння на європейські бази, звідки суходолом їх мали переправити до України.
Також українські чиновники повідомили, що насправді всі поставки американської зброї, включно зі снарядами і запасними частинами, були зупинені, але чиновники США це заперечують, пише The Economist.
Читайте також: У Пентагоні поскаржились, що Байден надіслав Україні забагато зброї
Пентагон представляє своє рішення, як обмежене і тимчасове, проте українські чиновники підозрюють, що за ним стоять зусилля адміністрації президента США Дональда Трампа. Таким чином Вашингтон може намагатися видавити з України політичні поступки, як це вже було на початку березня. Тоді США призупинили постачання зброї та обмін розвідданими після публічної перепалки Трампа і президента України Володимира Зеленського в Білому домі.
Однак, останнім часом стосунки між президентами США та України, ймовірно, покращилися, наголошується в публікації. Так, на саміті НАТО в Гаазі Трамп, здавалося, був навіть готовий знайти для України більше систем Patriot.
Якою б не була точна ситуація, очевидно, що підтримка України з боку США слабшає, констатує The Economist. Трамп з моменту свого повернення до Білого дому не взяв на себе жодних нових зобов’язань щодо військової допомоги Україні. Також нових коштів не виділив Конгрес, у якому домінують республіканці.
За словами чиновників, і без того невеликі суми для України в бюджеті Пентагону будуть урізані ще більше. Затверджена за попереднього президента США Джо Байдена допомога Україні зменшуватиметься без поповнення.
Читайте також: ISW проаналізував, як призупинення допомоги США вплине на поле бою
Пентагон давно переймався тим, як війна РФ проти України впливає на збройові поставки і висловлював тривогу щодо своїх запасів. Вважається, що рішення про припинення поставок ухвалив заступник міністра оборони США Елбрідж Колбі, який виступає за переміщення військових ресурсів Америки з Європи та Близького Сходу, щоб зосередитися на Азії та суперництві з Китаєм, пише The Economist.
Трамп обіцяв зупинити війну в Україні, але майже шість місяців по тому після свого повернення в Білий дім не став ближче навіть до припинення вогню. І це незважаючи на бесіди телефоном із російським диктатором Володимиром Путіним. Хоча РФ є агресором, Америці легше тиснути на Україну, яка сильно залежить від західної підтримки.
Лінія фронту навряд чи завалиться найближчими місяцями, проте Україна стоїть перед обличчям похмурої розплати: що менше зброї вона отримає, то більше людей і територій вона втратить, резюмує The Economist.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки