Британська розвідка пояснила, навіщо Путін посадив свого генерала на 13 років
Російська влада намагається обмежити корупцію в армії, не усуваючи її повністю. Система потребує контрольованого злодійства, щоб не руйнуватися зсередини.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії в X(Twitter), інформує UAINFO.org.
Вирок за корупцію
Як зазначається у зведенні, колишнього заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова 1 липня 2025 року визнали винним у розкраданнях і відмиванні коштів. Суд засудив його до 13 років позбавлення волі.
До арешту у квітні 2024 року Іванов курирував масштабні проєкти військового будівництва і закупівель. Зокрема - відновлення інфраструктури на тимчасово окупованих українських територіях.
Читайте також: "Катастрофічний удар по Шойгу": у РФ за хабарництво затримали заступника міністра оборони
Розкішне життя на тлі війни
Повідомлення про розкішний спосіб життя Іванова викликали обурення навіть у самому Кремлі. Це контрастувало з риторикою Володимира Путіна про створення "нової національної еліти" - тих, хто відзначився на війні проти України.
Іванов став одним із яскравих символів розриву між офіційною ідеологією і реальністю життя російської військової верхівки.
Розплата і зв'язки з Шойгу
Іванов - найпомітніша фігура, засуджена в рамках кампанії проти корупції серед вищих чиновників, які не входять до кабінету. Разом із ним під удар потрапили й інші, тісно пов'язані з колишнім міністром оборони Сергієм Шойгу.
Сам Шойгу був звільнений 12 травня 2024 року і переведений на посаду секретаря Ради безпеки РФ. Це вказує на масштабні кадрові чистки в оточенні Путіна.
Читайте також: Військове відомство Росії потряс найгучніший скандал за 10 років, – британська розвідка
Боротьба з корупцією - лише напоказ
За даними британської розвідки, глибоко вкорінена корупція у військовому міністерстві РФ підриває ефективність армії. Однак її повне викорінення не входить у цілі російської влади.
Корупція залишається частиною системи, необхідної для її функціонування. Кремль, найімовірніше, намагається лише знизити рівень крадіжок до контрольованого рівня, щоб зберегти керованість у військовому відомстві, зазначають у Міноборони Британії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки