Зброя для війни з Китаєм: з початку війни з Іраном США витратили понад 1000 ракет Tomahawk, - NYT

З початку війни з Іраном США витратили близько 1100 своїх крилатих ракет великої дальності, розроблених для війни з Китаєм. Йдеться про ракети Tomahawk, яких було випущено понад тисячу - це перевищує щорічні закупівлі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times, інформує UAINFO.org.
Послаблення військового потенціалу
Як пише видання, одночасно Пентагон використав понад 1200 ракет-перехоплювачів Patriot, вартість кожної з яких перевищувала 4 мільйони доларів, а також понад 1000 наземних ракет Precision Strike та ATACMS.
За даними NYT, таке масштабне використання боєприпасів різко скоротило запаси до "тривожного" рівня. Це змусило США терміново перекидати озброєння з баз у Європі та Азії на Близький Схід, знижуючи готовність до потенційних загроз Росії та Китаю.
Окремою проблемою стали високоточні ракети JASSM-ER: їх застосували близько 1100 одиниць, залишивши в резерві приблизно 1500.
Читайте також: Десантувалися на іранський танкер: США провели спецоперацію в Індійському океані
США доведеться визначатися
Для відновлення колишнього рівня глобальних запасів боєприпасів США доведеться зробити непростий вибір щодо того, де підтримувати свою військову міць у цей час, і за нинішніх темпів виробництва відновлення витрачених запасів може зайняти роки, пише NYT.
У CSIS оцінюють залишки Tomahawk приблизно 3000 одиниць. Загальна вартість кампанії, за оцінками незалежних експертів, сягає 28-35 млрд. доларів.
При цьому інтенсивність бойових дій виявилася значно вищою за офіційні цифри: заявлені 13 тисяч уражених цілей передбачають багаторазові удари по одних і тих же об'єктах.
Додатковий удар по боєздатності завдало скорочення навчань та перекидання сил.
Читайте також: США перехопили щонайменше три іранські нафтові танкери в азійських водах, - Reuters
Перенаправлення сил з Азії
З того часу на Близький Схід з Тихого океану було направлено два експедиційні корпуси морської піхоти, кожен чисельністю близько 2200 морських піхотинців.
Пентагон також перекинув з Азії сучасні системи протиповітряної оборони для посилення захисту від іранських безпілотників і ракет.
Адмірал Семюел Дж. Папаро, глава Індо-Тихоокеанського командування збройних сил, відмовився коментувати перекидання зброї з Азії на Близький Схід, визнавши лише, що "у складів зброї є кінцеві межі".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
