Країни ОПЕК+ готуються збільшити видобуток нафти

ОПЕК+, ймовірно, узгодить невелике підвищення квот на видобуток нафти в неділю, 3 травня, незважаючи на втрату левової частки свого експорту через війну США та Ізраїлю з Іраном та вихід ключового члена – Об’єднаних Арабських Еміратів.
Про це пише Reuters з посиланням на джерела, передає NV, інформує UAINFO.org.
«Сім країн-членів, що зустрінуться в неділю, — це Саудівська Аравія, Ірак, Кувейт, Алжир, Казахстан, Росія та Оман», — пише Reuters. — «Після виходу ОАЕ до складу ОПЕК+ входить 21 член, включаючи Іран, але в останні роки лише ці сім країн плюс ОАЕ брали участь у щомісячних рішеннях щодо видобутку».
За словами джерел, група виробників нафти, ймовірно, погодиться на збільшення цільових показників видобутку нафти приблизно на 188 000 барелів на добу.
Читайте також: Трамп анонсував дешевий бензин завдяки історичному демаршу ОАЕ в ОПЕК
Це збільшення аналогічне минуломісячному підвищенню на 206 000 барелів на добу за вирахуванням частки ОАЕ, які залишають групу з 1 травня, пише Reuters.
За словами одного з джерел, це рішення сигналізуватиме про те, що ОПЕК+ наполягає на звичайній роботі. При цьому група ще не прийняла остаточного рішення перед зустріччю.
Війна в Ірані, яка розпочалася 28 лютого, та спричинене нею закриття Ормузького протоку скоротили експорт з членів ОПЕК+ Саудівської Аравії, Іраку та Кувейту, а також з ОАЕ. До конфлікту ці виробники були єдиними країнами в групі, здатними збільшити виробництво.
Читайте також: Вихід ОАЕ з ОПЕК має широкий геополітичний контекст, який виходить за межі нафтових котирувань, - Семиволос
«Середній видобуток сирої нафти всіма членами ОПЕК+ у березні склав 35,06 млн барелів на добу, що на 7,70 млн барелів на добу менше, ніж у лютому, причому Ірак та Саудівська Аравія зазнали найбільших скорочень через обмежений експорт», — йдеться в публікації. — «За межами Перської затоки Росія також скоротила видобуток після того, як інфраструктура була пошкоджена атаками українських безпілотників».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
