США завдали ударів по Ірану у відповідь на атаки по торговому судну

Увечері 26 червня армія США завдала ударів по ряду об'єктів Ірану. Ці удари стали відповіддю на атаку Ірану по торговому судну, яке проходило через Ормузьку протоку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пост Центрального командування США (CENTCOM) у соцмережі Х, інформує UAINFO.org.
"Американські літаки завдали ударів по іранських сховищах ракет і безпілотників, а також по берегових станціях радіолокацій після того, як Іран 25 червня атакував судно M/V Ever Lovely безпілотником, спрямованим в один бік", - йдеться в заяві.
Водночас джерела журналіста Axios Барака Равіда уточнюють, що удари США були по іранських цілях "в Ормузькій протоці".
Повертаючись до заяви CENTCOM, там зазначили, що в момент іранської атаки вантажне судно під прапором Сінгапуру виходило з Ормузької протоки вздовж узбережжя Оману. І цей удар Ірану став порушенням припинення вогню.
"Невиправдана агресія іранських сил проти комерційного судноплавства явно порушила режим припинення вогню. Ба більше, небезпечна поведінка Ірану підірвала свободу судноплавства, оскільки торгівля все активніше здійснюється через цей найважливіший міжнародний торговий коридор", - йдеться у публікації.
Резюмуючи в CENTCOM додали, що командування продовжує забезпечувати координацію безпечного проходу та підтримку комерційних судів, які прямують через протоку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
