Бізнес на людях: у Києві закрили бювет, щоб продавати воду
У Святошинському районі м. Києва на території скверу між будинками № 1/9 по вул. Львівській та № 6 по вул. Святошинській з невідомих причин перестав функціонувати бювет, воду з якого впродовж років використовували мешканці усього мікрорайону.
На перший погляд, можна було би повірити в легенду про те, що нібито вода з цієї свердловини не відповідає санітарним нормам. Якби не одне але… Через декілька днів після закриття бювету на відстані 50 м від нього з’явився самовільно встановлений кіоск, в якому продають воду по 50 коп. за літр.
Тобто бювет закрили для того, щоби мати можливість продавати воду. Навіть якщо дійсно були проблеми з відхиленням від показників норми артезіанської води, то керівництво району і міста зобов’язане їх ліквідувати. Обов’язок місцевої влади – обслуговувати артезіанську свердловину, якщо необхідно – встановлювати фільтри для того, щоби люди пили чисту воду. Натомість що ми бачимо? Бювет цинічно закрили, щоб хтось міг збагатитися на продажу води.
Це нонсенс, коли за воду беруть гроші, закриваючи при цьому існуючий бювет з безкоштовною водою! Вода є життєво необхідною для людини. Це все одно, що перекривати кисень!
Я направив депутатські звернення до керівництва міста, району, санітарно-епідеміологічної станції та «Київводоканалу» щодо з’ясування ситуації, демонтажу самовільно встановленого кіоску та відновлення роботи бювету. Однак відповіді на них поки що немає, хоча усі передбачені законодавством терміни уже минули. Саме цей факт підтверджує думку, що закриття бювету і поява кіоску для продажу води – ніякий не збіг обставин, а взаємопов’язані факти.
Наразі у місті існує 201 бюветний комплекс, що може забезпечувати киян якісною питною водою. Перевага артезіанської води утому, що вона не потребує попереднього очищення хімічними реагентами та знезараження хлором. У київських бюветах подається вода з артезіанських свердловин юрського і сеноманського горизонтів, глибиною 90-300 метрів. На такій глибині вода добре захищена від хімічного та мікробіологічного забруднення. Тож чимало киян надають перевагу саме воді із бюветів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки