MENU

Вища кваліфікаційна комісія суддів не поспішає карати суддів, які виносили неправомірні рішення під час Євромайдану

6249 0

Вища кваліфікаційна комісія суддів затягує процес розгляду скарг на суддів, які безпідставно обмежували право на проведення мирних зібрань, мітингів та демонстрацій у різних містах України, виносили неправомірні рішення щодо активістів під час подій Євромайдану.

У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року сотні людей, побитих беркутівцями, міліція силоміць вивозила з лікарень, прокурори погрожували статтями Кримінального кодексу, а судді закривали на два місяці в СІЗО.

Усі пам’ятають ті показові судові процеси над студентами Карпенко-Карого; над автомайданівцями з Кріпосного провулку; над водіями, які перевозили шини; над затриманими на Грушевського…

Тоді більшості активістів шили 294 статтю кримінального кодексу - масові заворушення, санкція якої передбачає щонайменше 5 років в'язниці. Ми разом з колегами – народними депутатами й громадськими діячами – ходили на всі ці судові засідання, писали заяви, що готові взяти обвинувачуваних на особисті поруки, але це нікого не цікавило...

Відразу після Революції Гідності я направив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів депутатське звернення щодо розслідування професійної діяльності тих суддів, які або вели засідання, на яких я був присутнім, або про яких вдалось найти інформацію у відкритих джерелах.

Згідно отриманих відповідей у період з квітня по серпень 2014 року за моїм депутатським зверненням Вищою кваліфікаційною комісією судів України були прийняті рішення про відкриття дисциплінарних проваджень стосовно суддів Оболонського районного суду міста Києва Прудніка О.А., Дев’ятка В.В, Оробець Ю.П., Місечка М.М., Швачача Ю.О.; суддів Шевченківського районного суду міста Києва Волокітіної Н.Б., Антонюк М.С., Лінника О.П., Радчикової О.П; судді Печерського районного суду міста Києва Бортницької В.В.; судді Дарницького районного суду міста Києва Кириченко Н.О.

Однак на якому зараз етапі ці провадження, комісія не повідомляла. Тому вчора до ВККС направив нове депутатське звернення щодо надання інформації стосовно прийнятих рішень щодо цих суддів.

За українським законодавством до судді, якщо він порушив присягу, може бути застосовано два види дисциплінарної відповідальності: оголошення догани або звільнення з посади. Органи, що уповноважені здійснювати дисциплінарне провадження два - Вища рада юстиції і Вища кваліфікаційна комісія суддів. Не розумію, що сьогодні заважає цим органам швидко довести справу до завершення і показово покарати тих суддів, які, замість того, щоб представляти незалежну гілку влади, - виконували волю режиму Януковича? Невже 8 місяців для цього замало? Чи фактів не вистачає?

Переконаний, кожен має понести відповідальність! І ця відповідальність має бути персоніфікованою! Якщо дисциплінарні провадження щодо суддів-порушників закриють так само, як і відкрили, то стане зрозуміло, що «рука руку миє» незалежно від того, хто при владі. А це загрожує владі третім Майданом.

Олег КАНІВЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини