Як укроп став символом боротьби з ватниками. ФОТО
Українці залюбки стають укропами. Появі цього неологізму вони завдячують Російським ватникам, що анексували Крим, а тепер ведуть війну на Донбасі, та сепаратистам-колорадам. Саме вони й прозвали українців із проєвропейськими настроями украми, або ж укропами. Із притаманним нашому народу гумором ці прізвиська стали сприйматися не образливим, а навпаки – такими, що викликають гордість. Без грана перебільшення можна сказати, що в наш буремний час народилася й згуртувалася на славетних козацьких традиціях нація укропів.
Серед перших, хто усвідомив себе укропами, були одесити, які ніколи не пасли задніх, а прагнули бути попереду Європи всієї. Усупереч брехливим твердженням ЗМІ паРаші, що Одеса - російське місто, наперекір сепаратистам, які мали намір створити тут Одеську народну республіку на кшталт терористичних організацій ДНР та ЛНР, Одеса завжди була й залишається українським містом. Ще у березні-квітні місто зарясніло білбордами зі зверненнями до Путіна: «Вова, не роби мамі нерви», «Одеса тобі не мама». Тоді ж одесити буквально зірвали YouTube своїм роликом «Дзвінок Путіну», записаним відомими гумористами. Гідну відсіч вони дали йому і за Новоросію, заявивши, що «Одеса бачила таких фраєрів, шо Вова у порівнянні з ними просто жалюгідний поц». Водночас у місті відбулися багатотисячні мітинги і масові марші під гаслом «Одна єдина соборна Україна», а генконсульство РФ закидали локшиною на знак протесту проти російської брехні. Хвилю обурення викликали місцеві міліціонери, які у серпні жорстоко розганяли пікетувальників концерту Ані Лорак із вигуками «Бий укропів!». Після цього жителі міста провели акцію протесту біля приміщення міського управління МВС в Одеській області і вручили правоохоронцям сніп укропу.
Своїм вважають одесити і київського вигадливого художника Андрія Єрмоленка - автора надзвичайно популярних нині шевронів для української армії з написом «Укроп». Серед його робіт є і кілька гербів Одеси, оформлених українським орнаментом. Свої малюнки пан Андрій безкоштовно виставляє в мережі, щоб усі охочі мали змогу ними користуватися. «Якщо подивитися на будову укропу, то невеличкі суцвіття створюють величезну квітку. Це фактично модель армії, де невеличкі загони збираються у величезну армію. Усе дуже просто – нас намагаються принизити, а ми з того всього сміємося. Знаєте, як кажуть: «Б’ються, б’ються не здаються, йдуть до бою, ще й сміються». Ми маємо вигаданими неологізмами добивати свого ворога. «Укри» скоро будуть популярними. В цьому є щось таке козацьке, українське. Мені захотілося робити шеврони, символіку, тотеми, щоб вони охороняли хлопців,» - каже Андрій Єрмоленко.
«Укроп – суцвіття, яке відлякує колорадського жука. Загони квіточок та зернинок, які складаються в армію! Вони нас так назвали, вони нас мають боятися», – ці слова Андрія Єрмоленка у майстерні «Морячок» висять у рамочці на видному місці. Там у приміщенні металобази Дарницького району Києва за його ескізами швачки і виготовляють ці шеврони. Вибір «тотемів» від Єрмоленка великий: є парадний варіант шевронів, є на чорну польову форму, на «зеленку» чи «піщанку». Крім того, іменні нашивки вже мають батальйони «Черкаси», «Донбас», «Кривбас», «Азов» та «Крук». «Це в нас такі добрі шеврончики-укропчики для справжніх українських патріотів. Хочемо, щоб наші герої, пересічні громадяни, студенти – всі носили і пишалися тим що вони українці, укропчики. Зароблені від продажу шевронів кошти йдуть на потреби армії, а кожен четвертий виріб потрапляє на фронт», – розповідає завідуюча виробництвом Тетяна Сопіна.
Під час перебування у Маріуполі помилувався патріотичними шевронами і наш президент Петро Порошенко. Він вважає, що слово «укроп» означає «український патріот». З цього приводу в мережі дописувачі зауважили: «Укропи» непогано, але «укри» - звучить більш грізно. А «Укроп» слід розшифровувати так: «УКРаїнський Озброєний Патріот». Викладені у мережі фото та відео Петра Порошенка з патріотичними шевронами викликали неабияке роздратування російських мас-медіа. Натомість вони полюбляють фотографувати Путіна та Медведєва із георгіївськими стрічками на грудях, які українці за їх схожість із жуками-паразитами картоплі називають колорадськими.
У светрі з емблемою «Укроп» з’явився на прес-конференцію Владіміра Путіна український журналіст Роман Цимбалюк. Та шокував юнак президента РФ не лише своїм виглядом, але і гострими запитаннями. «У мене запитання відносно каральної операції, яку ви влаштували на Сході України, в першу чергу - проти населення Сходу України. Що ви сказали їм, відправляючи на Україну? Що ви сказали матерям убитих російських офіцерів, що загинули на Україні? І ще одне запитання. Колишній президент України Янукович, який переховується у Росії, посадив Юлію Тимошенко. Зараз номер перший Блоку Юлії Тимошенко Савченко перебуває в ув’язненні в Росії. Коли її звільнять?
Льотчиця Савченко, Олег Сенцов і ще 30, як мінімум, українських військовополонених, які перебувають у Росії», - сказав Роман Цимбалюк. У відповідь на це Путін, не моргнувши оком, заявив, що російських терористів, які орудують на Донбасі, не можна називати найманцями. Вони, мовляв, «На поклик серця добровільно виконують там свій обов’язок і не є найманцями, остільки не отримують за це грошей». Та Роман Цимбалюк не уподобився ватнику й дав усім зрозуміти, що слова Путіна - це така ж правда, як на вербі груші.
Пізніше на прес-конференції Роман Цимбалюк зазначив: «Як на мене, цього разу президент РФ уперше не спростовував очевидний факт – уведення російських окупаційних військ в Україну. Це надзвичайно важливо, при чому у першу чергу для громадян Росії, більшість з яких справді вважають, що їхні військові гинуть на навчаннях десь у Ростовській області. Крім того, Путін уперше публічно сказав, що несе відповідальність за російських військових як верховний головнокомандувач, тобто знову ж таки фактично визнав російську агресію проти України».
Не зважаючи на рішучу відсіч російській агресії наших збройних сил і на санкції з боку Європи та США, Путін усе ще гороїжиться і навіть погрожує світові застосуванням ядерної зброї. Та трон під диктатором уже хитається, а Російська імперія в умовах небувалої економічної кризи опинилася на грані розвалу. Тим часом українські воїни-укропи зустрічають на фронтах ватників і колорадів нищівним вогнем. Неоціненну допомогу нашим військовим щоденно надають волонтери. Цими днями батальйон «Азов» отримав на озброєння реанімобіль «Укропчик», який передали йому волонтери з Івано-Франківська. У Києві, Одесі та інших містах народні умільці влаштували ярмарки під назвою «Укроп» з патріотичними сувенірами і значну частину виторгу віддали на потреби військових. Кияни ще й поглузували з Путіна, виготовивши його копію у вигляді пластикової ляльки. Їй можна дати копняка, можна поспівати ла-ла-ла, а можна всістися верхи: Путін надає платні послуги і служить Україні.
Тим часом уже з’явилося безліч анекдотів на злобу дня. В одному з них на запитання, що ви маєте проти ватників, дається відповідь: бронетехніку, артилерію, авіацію…
Наостанок переповім історію тримісячного щеняти, якого цими днями перейменували із Сепара на Укропчика. Коли тернопільські волонтери привезли допомогу 128-й бригаді, яка воює у зоні АТО біля Дебальцевого, бійці попросили їх забрати із собою додому щеня. Десь там воно до них прибилося, то вони його під час обстрілів ховали із собою у бліндажах. Назвали жартома Сепаратистом, скорочено — Сепаром. Але одного разу щеня все ж не догледіли. Недалеко від місця дислокації бригади є ставок. Під час ранкових заморозків він зверху замерз. І щеня, яке по ньому бігало, провалилося у воду. Песик не міг сам виборсається із пастки, тож Михайло Собків роздягнувся й стрибнув за Сепаром у воду і таки витяг собача. Хлопці вже думали, що собаку не відкачають, бо той так замерз і вибився із сил. - Але пес - сильний духом, справжній український козак, - сміються бійці. - Так що відігріли його, відгодували, і став, як новенький.
До слова, Михайло Собків сам зі Зборівщини, У них у сім'ї - троє синів і молодша сестричка. Найстаршому саме прийшла повістка на мобілізацію, а в нього - п'ятимісячна дитина. То Михайло й пішов добровольцем, щоби брата не забрали. У день приїзду волонтерів у Михайла саме був день народження. Тож вони привезли йому два відра пирогів від батьків. А натомість відвезли їм додому щеня в подарунок сестричці Наталі, якій якраз виповнювалося 15 років. Волонтери зав'язали песику на шиї синьо-жовті стрічки, які його захищають від поганих людей. Окрім того, тепер уже його звати не Сепаром, а Укропчиком. Так що все в нього буде добре.
Сергій ГОРИЦВІТ
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки