MENU

Найвпливовіші комітети парламенту приховують свою діяльність - журналіст

1427 0

Деякі депутати і досі уберігають свою професійну діяльність від публічності.

9 комітетів Верховної Ради не оприлюднюють ані протоколів своїх засідань, ані стенограм. Про це свідчать дані сайту Верховної Ради та відповіді на інформаційні запити. 

4 з 9 комітетів взагалі не мають своїх сайтів:

1) Комітет з питань економічної політики,

2) Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення,

3) Комітет з питань транспорту

4) Комітет з питань охорони здоров'я.

Досі висить сайт вже неіснуючого Комітету з питань соціальної політики і праці, зі списком депутатів попереднього скликання, в тому числі й КПУ. Комітет з питань правової політики

та правосуддя сайт має, але він не оновлювався ще з травня минулого року. Як і сайт Комітету з питань інформації та зв'язку, який за нового скликання ще жодного разу не оновився


Веб-сторінка Комітету з питань національної безпеки та оборони наразі недоступна. Чи не найвпливовіший комітет парламенту – Комітет з питань бюджету і після зміни голови у новому скликанні (зараз ним керує Андрій Павелко) не змінив підходів попередників.

Протоколи і стенограми – не оприлюднюють.

А Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради публікує у різних розділах – то лише перелік питань, що розглядалися на комітеті, то перелік присутніх.

Троє голів названих дев'яти комітетів уже потрапляли до іншого рейтингу руху "Чесно"- як очільники-фігуранти антикорупційних розслідувань: Ярослав Дубневич (голова комітету з питань транспорту), Людмила Денисова (очільниця комітету з питань соціальної політики та Сергій Пашинський (керівник комітету з питань національної безпеки і оборони). 

Я писав, що Комітет з питань економічної політики, де, зокрема, працює син чинного Президента Петра Порошенка – Олексій Порошенко, раніше навіть не анонсував час та дату свого засідання. Очільник цього комітету Андрій Іванчук є близьким соратником прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Журналістами програми "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода та Першого Національного) був помічений, як заносив подарунок до Адміністрації Президента та як виходив з машини власника закордонних паспортів, очільника Дніпропетровської обладміністрації – Ігоря Коломойського.



Не має сайту комітет з питань правової політики, який очолює Руслан Князевич. Попередник Князевича – Сергій Ківалов, (тоді цей комітет називався з питань верховенства права) і досі на головній сторінці.


До комітетів, які не оприлюднюють протоколи і стенограми засідань, потрапив і комітет з

питань охорони здоров'я. Його очолює одна з активних учасниць Євромайдану, колишня

кандидатка у Президенти Ольга Богомолець.

Ще один важливий комітет, який надає пільги для депутатів та може рекомендувати

парламенту зняти із депутатів недоторканість – регламентний. Він також не оприлюднює

стенограм та протоколів своїх засідань.

Загалом, до списку комітетів, які уникають публічності, потрапили найвпливовіші і чисельніші. Очевидно, що доступ до усієї інформації з офіційних засідання комітетів, які вирішують долю перерозподілу фінансів (як бюджетний), надання пільг депутатам (як регламентний) охорони здоров'я, економічні питання – 100-відсотково повинна бути відкритою та доступною будь-якому громадянину України. А оприлюднення стенограм має ускладнювати депутатам-лобістам просувати власні інтереси чи інтереси їхніх донорів.

Прикладом відкритості роботи комітетів може бути парламент Великобританії, де не лише оприлюднюють протоколи чи стенограми, але й можна переглядати відео роботи комітетів в режимі онлайн та в записі. Щоб, у разі потреби, можна було пересвідчитися, хто що просуває.

Сергій АНДРУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини