Війна та адреналін, або чому рана не завжди болить
На війні не завжди болить.
Мабуть, передбачаючи наперед наші негаразди, Господь дарував нам гормон під назвою адреналін. Ця штука дивно на людей діє: когось пригнічує, когось, навпаки, звеселяє і бадьорить. Мізки прочищає (у мене так буває), робить картину навколишнього світу чіткішою, обриси предметів загострює.
Першу свою порцію адреналіну тут я схопила, коли хлопці підірвались на вибухівці, яку майстрували у підсобці. Почула вибух і не тямлячи себе рвонула на звук. А від сарайчиків уже кричали "Лікаря!" Чогось , біжучи, подумала, що саме так кричали у юрмі на Майдані, але під час відстрілів людей вже не кричали... І прийшов спокій: значить, це не напад, і все буде добре.
Хлопців таки добряче посікло осколками. Кинулась до Семена, він найстрашніше виглядав, бо дрібні шматки металу посікли йому обличчя.
Гадала, що бігла у паніці, і раптом відчула у своїх руках аптечку. Схопила таки! Спрацювало!
Побачила, що хлопці в шоці. Вдихнула і вже спокійно почала обробляти рани на обличчі Семена. Я не знаю, що примовляла, але він і досі приходить привітатись, коли повертається на базу з чергового розвідницького виїзду.
- Потерпи, Семенчику, я обережно! - намагалась кров і бруд якнайлагідніше стрерти стерильною серветкою, намоченою у "перекис водню" - отут саме заживе, а тут пару шовчиків доведеться накласти.
- Та мені не болить, пані Алло!
Потім я дізналась, що при пораненні і справді не відразу болить. Тому-то наші й відмовляються їхати з передка у госпіталь, чи на базу. Так з пов"язками й повертаються в бій. Хіба поранення важке...
Болить пізніше, коли відходить адреналін. І тоді потрібна вся воля, аби не кричати й не кликати медсестричку зі знеболювальним. Але правосєки й тут якісь чудні, наче адреналін їх не попускає. Хорват, наприклад, поранений у час найзапекліших літніх боїв створив у Мєчнікова "групу анонімних поранених". Кажуть, весь персонал кишки надривав, коли вони на каталках збирались у холі:
- Мене звати Хорват. Я - поранений, - звітували на манер анонімних алкоголіків.
Такі історії з болем фізичним.
З душевним тільки складніше...
Алла МЕГЕЛЬ, речник 5-го батальйону добровольчого українського корпусу «Правий сектор»
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки