Як зняти інформаційну блокаду окупованих районів Донбасу
В інтернеті з’явилася цікава ініціатива для охочих отримувати інформацію з українських телеканалів у будь-якій точці України: ентузіасти з форуму “Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні” транслюють через інтернет їхні аудіодоріжки з низькою якістю звуку (bitrate), але високою якістю звучання (використовують аудіокодек AAC). Таким чином, користувач може слухати новини на потрібному йому телеканалі навіть з найповільнішим інтернетом!
Учасники ініціативи стверджують, що це зручно.
“Ось, наприклад, людина знає, що новини починаються о дев’ятій. Відповідно, де б вона не була, вона вмикає трансляцію і слухає новини в будь-якій точці де є інтернет”, – розповів авторові цих рядків користувач форуму, житель Тернополя Віталій (нік vital-fm), який 28 лютого запустив аудіопотік Першого національного телеканалу Національної телекомпанії України.
Віталій уточнив, що відповідна ініціатива з’явилася на прохання дописувачів форуму з Донецька.
“Вони ще просили зробити таку аудіотрансляцію телеканалу “1+1”, – розповів він.
Поки що час роботи потоку нерегульований, але в майбутньому його буде скореговано в залежності від того, в який час буде найбільше слухачів. Учасники форуму запрошують усіх зацікавлених у знятті інформаційної блокади з Донбасу допомогти з трансляцією українських телеканалів. Для цього потрібно: якісний інтернет-трафік, відповідне програмне та апаратне забезпечення (перше – безкоштовне, друге обійдеться до 50-ти гривень, а може і взагалі безкоштовно, якщо в когось таке є і він вам його подарує) і можливість якнайдовше здійснювати трансляцію. Віталій пообіцяв пояснити кожному зацікавленому, як робити такі трансляції. Для цього достатньо написати йому. Охочі розчистити інформблокаду окупованих районів Донецької та Луганської областей також можуть зголошуватися у відповідній темі форуму. Там також можна отримати відповіді на запитання, які у вас виникли щодо цієї ідеї.
До слова, в Україні діє Міністерство інформаційної політики. Однак відомство, яке влада створила ще в грудні, і досі не напрацювало концепції інформаційної безпеки. Тобто, ймовірно, воно її ще напрацьовує, але робитиме це, як сказав його очільник Юрій Стець, до травня.
А ще цей міністр пообіцяв запустити в Україні “телеканал майбутнього” і “військовий телеканал”, от тільки де він на це візьме гроші – питання риторичне...
Зрештою, Стець створив так звані “інформаційні війська”, “новобранці” яких повині воювати з кремлівськими тролями. Але, втім, треба констатувати: міністерство створили в грудні, а реальні наслідки від його діяльності відсутні. Натомість прості інтернет-користувачі, у випадку успішності своєї ініціативи, зроблять значно більше, ніж вищезгадане міністерство.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки